За спробу вивезти з України культурні цінності через волинські митні пости судитимуть двох громадян (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
За спробу вивезти з України культурні цінності через волинські митні пости судитимуть двох громадян (Фото)

Волинь-нова

За спробу вивезти з України культурні цінності через волинські митні пости судитимуть двох громадян (Фото)

Усі вилучені історико-культурні цінності передані на відповідальне зберігання до краєзнавчого музею

Наталія МУРАХЕВИЧ, прес-секретар прокурора Волині


Прокуратурою Волині у взаємодії з Управлінням СБУ в області й підрозділами митної та прикордонної служб проводяться системні заходи задля запобігання вивезенню за межі України історико-культурних цінностей.Усі вилучені історико-культурні цінності передані на відповідальне зберігання до Волинського краєзнавчого музею.Прокуратурою Волинської області, за результатами проведеного слідчими УСБУ в області досудового розслідування,  затверджені та передані до суду обвинувальні акти у двох кримінальних провадженнях про вчинення контрабанди культурних цінностей.


Так, передано до суду обвинувальний акт  щодо громадянки України, яка тимчасово мешкає в одній з країн Прибалтики, а у липні минулого року, слідуючи власним автомобілем з України до Республіка Польща через пункт пропуску «Ягодин», намагалася перемістити з приховуванням від митного контролю дві старовинні ікони – «Божа матір Касперська» 1856 року та «Саваоф» у латунному гравірованому окладі, які мають культурну та історичну цінність.Інший громадянин України, житель Рівненщини, в жовтні минулого року був викритий у пункті пропуску «Устилуг» під час спроби незаконного переміщення через кордон предметів старовини: рамки з 32 наконечниками до стріл VII –II ст. до н. е. та IX – XIII ст., рамки з 11 предметами, виготовленими з каменю, «Знаряддя праці та полювання часів трипільської культури» V – III ст.. до н.е., тристулкового складня «Богоматір з предстоящими» ХІХ ст., кількох сотень давньоруських прикрас (браслетів-обручів, фібул, перснів, ґудзиків, пряжок, кулонів, оберегів, булавок), підвіски «Хрест-виноградна лоза» XVIІ – XVIІІ ст., трьох бронзових клинків ножів ритуального призначення IX – XIII ст., чотирьох бронзових приборів для письма XII-XIII ст., трьох сокир-оберегів ХІ – ХІІ ст., які є колекцією і становлять культурну, історичну та етнографічну цінність.Подальшу долю обох горе-контрабандистів має вирішити суд.Усі вилучені історико-культурні цінності передані на відповідальне зберігання до Волинського краєзнавчого музею.


Дії обвинувачених кваліфіковані за ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 201 Кримінального кодексу України (замах на контрабанду), відповідальність за які передбачена у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.


Подальшу долю обох горе-контрабандистів вирішить суд.