Курси НБУ $ 44.48 € 50.69

Шотландія дозріла до Незалежності

Референдум щодо відокремлення від Великої Британії може відбутись восени 2018 року або навесні 2019

Шотландській національній партії (ШНП) заявляють про зростання кількості прихильників незалежності Шотландії і прогнозують перемогу, якщо буде проведено відповідний референдум. Про це розповів речник ШНП з питань закордонних справ Алекс Салмонд, повідомляє «Українська правда» з посиланням на The Guardian.



Нині Шотландія розділилися порівну – на підтримку незалежності висловилось  50%  потенційних виборців.



У ШНП, незважаючи на результати попереднього референдуму, вважають що другий референдум про незалежність може відбутись, повідомив Салмонд.


Джерело в уряді Шотландії підтвердило слова Салмонда, заявивши, що в той час як перший міністр Нікола Стерджен ще має прийняти остаточне рішення, референдум можуть анонсувати вже «за кілька тижнів».


У партії передбачають, що референдум може відбутись восени 2018 року або навесні 2019, у вікні між початком і завершенням переговорів про вихід Великобританії з ЄС.


Як пише видання, такий референдум є авантюрою для ШНП. Однак Салмонд  більш впевнений, оскільки останнє опитування Ipsos Mori для шотландського телебачення, вказує на те, що Шотландія розділилися порівну – на підтримку незалежності висловилось  50%  потенційних виборців.


Це хороша основа для подальшої роботи, вважає Салмонд. Він нагадав, що під час проведення референдуму у 2014 році кількість прихильників незалежності зросла від 28% на початку кампанії до 45% після її завершення. Отже можна очікувати зростання в ході нової кампанії.


«Я думаю, що потенційно за незалежність можуть проголосувати 60%. А може бути і більше», – сказав він.

Telegram Channel