Нафтогаз заощадив $500 млн - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.98 € 33.53

Нафтогаз заощадив $500 млн

НАК «Нафтогаз України» заощадив близько $500 млн на закупівлі додаткових обсягів палива

Про це написав комерційний директор компанії Юрій Вітренко у Fаcebook, повідомляє gazeta.ua.У сховищах більше як 8 млрд куб. газу, а комфортний мінімум - 5 млрд куб. м."У сховищах більше як 8 млрд куб. газу, а комфортний мінімум - 5 млрд куб. м. Тобто запас - 3 млрд куб. м газу. І тут я не можу не пригадати, як нам восени закидали, що ми мали купити і закачати додатково 2,5 млрд куб. м. Тобто якби ми тоді послухали, то зараз би у сховищах було б 10,5 млрд - на 5,5 млрд більше за комфортний мінімум. Я розумію, що "запас кишені не пропалить", але додаткові 2,5 млрд кубів газу - це близько півмільярда доларів, - зазначив Вітренко. – Тобто, не купуючи ці додаткові і, як довела практика, непотрібні 2,5 млрд куб. м. газу, ми зменшили наші витрати приблизно на півмільярда доларів".


Вітренко зазначив, що так Україна позбавила російський Газпром додаткових доходів.


"У нас просто змінилися політика - Нафтогаз із 2014 року працює в інтересах власної країни, а не Росії", - підкреслив Вітренко.


Сьогодні представник компанії - оператора газотранспортної системи Укртрансгаз Максим Білявський повідомив, що Україна припинила відбір газу зі сховищ та розпочала його закачування з потужністю 4,5 млн кубометрів на добу.