Польща вимагає в США видати українця - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.02 € 33.32

Польща вимагає в США видати українця

Мовляв, приховуючи факт служби в німецькій армії, йому у 1949 році вдалося емігрувати до Штатів

Польський Інститут національної памʼяті заявив, що прокуратура Польщі звернеться до США з запитом на екстрадицію Майкла К., підозрюваного у скоєнні злочинів проти людства. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на агенцію PAP.«Майкл К. підозрюється у скоєнні злочину проти людства, який також є воєнним злочином, коли 23 липня 1944 року видав наказ про вбивство мешканців Хланува, Колонії Хланува і Колонії Владиславіна».Слідчі польської прокуратури підозрюють, що Майкл К. (Михайло К. – ред.., як командир Українського Легіону Самооборони (УЛС, українське військове формування у складі збройних сил Третього Рейху – ред.) вчинив вбивство мешканців сіл Хланув, Колонії Хланув і Колонії Владиславін.


«Майкл К. підозрюється у скоєнні злочину проти людства, який також є воєнним злочином, коли 23 липня 1944 року, будучи командиром роти Українського Легіону Самооборони, видав наказ про вбивство мешканців Хланува, Колонії Хланува і Колонії Владиславіна», – йдеться у повідомленні Інституту.


Також Михайла К. підозрюють в участі у придушенні варшавського повстання.


Агенція відзначає, що син Майкла К., Андрій, відмовився коментувати заяви польської прокуратури.


Однак, він підкреслив, що його батько не був у Польщі і не був звинувачений за будь-які військові злочини.


Польська агенція відзначає, що першим історію Майкла К. розповіло американське агентство AP, яке в 2013 році написало про те,  Майкл К., воєнний злочинець, якого ніхто не притягнув до відповідальності, живе у США з 1949 року.


Його син звинуватив американську агенцію в «необґрунтованому наклепі».


Втім, як пише РАР, про Майкла К. відомо, що з 1944 року він був командиром 2-ї роти УЛС, яка брала участь разом з усім Легіоном в «умиротворенні» Хланува та Владиславіна.


З березня 1945 року він був офіцером в 14 Дивізії Гренадерів Ваффен СС «Галичина».


Приховуючи факт служби в німецькій армії, у 1949 році Майклу К. вдалося емігрувати до США.


Американським імміграційній владі він повідомив, що в 1944 – 1945 роках перебував в трудовому таборі.


В опублікованих у 1995 році спогадах сам підозрюваний розповів про те, що після нападу в червні 1941 року Німеччини на Радянський Союз він вступив до Вермахту та воював на території України і Росії. Був нагороджений Залізним Хрестом.