На якому телеканалі найбільше української мови? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.06 € 33.81
На якому телеканалі найбільше української мови?

Волинь-нова

На якому телеканалі найбільше української мови?

Найбільше української мови на «Еспресо», 5-му каналі та «UA: Першому», найменше – на «Україні» та «Інтері»


Моніторинг проводився з 12 по 27 лютого, по кожному каналу було відстежено ефір в один будній та один вихідний день.Національна рада з питань телебачення і радіомовлення провела моніторинг ефіру українських телеканалів щодо мови ведення програм і трансляції фільмів і зафіксувала найвищі показники на «Еспресо», 5-му каналі та «UA: Першому», а найгірші – на «Україні» та «Інтері». Про це повідомив на засіданні Нацради 16 березня голова регуляторного органу Юрій Артеменко, описавши результати моніторингу як «невтішну картину», інформує Детектор медіа.


За його словами, моніторинг проводився з 12 по 27 лютого, по кожному каналу було відстежено ефір в один будній та один вихідний день.


За даними Нацради, найбільші обсяги ефіру українською мовою – на телеканалах «Еспресо» (100%), 5 канал (99%), «UA: Перший» (97%) і «Культура» (97%). Найменші – на телеканалах «Україна» (26%) та «Інтер» (26%).
Нагадаємо, 16 березня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою. Йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% - для регіональних, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.


Цей законопроект зареєстрували 27 жовтня 2016 року народні депутати Микола Княжицький, Вікторія Сюмар та інші, а в лютому 2017 року вони ж подали доопрацьований варіант законопроекту.


13 березня 2017 року на погоджувальній раді керівників фракцій і голів комітетів голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що цей проект можливо розглянуть вже цього пленарного тижня. Цього ж дня цей законопроект розглянув профільний Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики і підтримав документ.