Guardian: Росіяни відмивали сотні мільйонів доларів через британські банки - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

Guardian: Росіяни відмивали сотні мільйонів доларів через британські банки

Найбільшою «пральнею» для грошей з Росії став банк HSBC

Кілька найбільших банків Великобританії були залучені в міжнародну схему відмивання великих грошових сум, виведених із Росії. Про це йдеться в розслідуванні газети Guardian, передає LB.ua.В рамках операції «Ландромат»з Росії було виведено $22 млрд під виглядом виконання судових рішеньЗа даними видання, через британські банки пройшло не менш ніж $700 млн, причому понад половина з них - через банк HSBC.


У статті Guardian йдеться про так звану операцію «Ландромат», про яку стало відомо ще 2014 року після розслідування російської «Новой газеты», проведеного спільно з міжнародною організацією журналістів-розслідувачів Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).


Вважається, що в рамках цієї схеми з 2011-го по 2014 рік з Росії було виведено $22 млрд під виглядом виконання судових рішень, ухвалених молдовськими суддями. Гроші виводили в Молдову, звідти - в Латвію, а потім в інші країни ЄС, в тому числі і Британію.


Як зазначають журналісти Guardian, їхнє розслідування будувалося на вивченні банківської звітності.


Представники всіх британських банків, згаданих у матеріалі, наполягають, що повністю дотримуються закону і вживають заходів для боротьби з відмиванням коштів.


Нагадаємо, в травні минулого року поліція Лондона конфіскувала $22 млн в рамках розслідування відмивання грошей російським угрупованням.