Євросоюз і США засуджують Лукашенка за жорстокий розгін опозиції (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Євросоюз і США засуджують Лукашенка за жорстокий розгін опозиції (Відео)

Волинь-нова

Євросоюз і США засуджують Лукашенка за жорстокий розгін опозиції (Відео)

«Масштабні затримання мирних демонстрантів, правозахисників і ряду журналістів йдуть врозріз з демократичними цінностями»

США засудили розгін і закликають звільнити демонстрантів, затриманих в Білорусі під час акції в ході Дня Волі. Про це йдеться в заяві Посольства США в Мінську, інформує «Українська правда».У ході Дня свободи в Білорусі затримані як мінімум 25 журналістів.«Сполучені Штати з глибоким занепокоєнням відзначають протидію влади Білорусі проведенню мирних акцій з нагоди Дня волі, що відзначається щорічно. Масштабні затримання мирних демонстрантів, правозахисників і ряду журналістів йдуть врозріз з демократичними цінностями», – сказано в заяві.


У посольстві зазначили, що США будуть і далі уважно стежити за ситуацією і закликають уряд Білорусі негайно звільнити затриманих мирних демонстрантів, правозахисників і журналістів і забезпечити право громадян на проведення мирних зібрань і свободу слова відповідно до його міжнародних зобов’язань.


Як повідомлялося, з подібною заявою, що засуджує придушення свободи слова в Білорусі і застосування сили проти учасників мирних акцій, виступив Євросоюз.


Як повідомлялося, 25 березня білоруська влада жорстоко розігнала акцію демократичних сил в День Волі – https://www.youtube.com/watch?v=e1GXyWAojqA :https://www.youtube.com/watch?v=7EqpsfnKSiY :Багато громадських діячів та журналістів  були затримані і побиті.  Жоден з представників Білоруського національного конгресу не зміг брати участь в акції на День Волі в Мінську: Володимир Некляєв був заарештований і пізніше госпіталізований, а місцезнаходження Миколи Статкевича залишається невідомим.


Уході Дня свободи в Білорусі затримані як мінімум 25 журналістів.