У парламенті Канади зареєстрували петицію із закликом надати Україні летальну зброю - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

У парламенті Канади зареєстрували петицію із закликом надати Україні летальну зброю

Документу бракує лише чотири сотні підписів, аби потрапити на обговорення парламенту

Петиція вже отримала підтримку депутата від Консервативної партії Джеймса Безана, передає «Укрінформ».Якщо до 19 липня петиції вдасться набрати щонайменше 500 підписів, її можна буде винести на обговорення до сесійної зали парламенту.«Протистояння із підтримуваними Росією заворушниками у Східній Україні загострилося. Україна потребує летальної оборонної зброї для захисту своїх громадян та суверенітету. Підпишіть петицію та подайте сигнал уряду», - написав Безан на своїй сторінці у мережі Фейсбук.


Окрім передачі Україні зброї, петиція закликає уряд також підписати угоду про оборонну співпрацю з Україною та внести її у Автоматичний контрольний список країн по вогнепальній зброї. Цей список (Automatic Firearms Country Control List) визначає країни, до яких Канада дозволяє своїм внутрішнім виробникам постачати зброю. Наразі до нього включені 35 країн серед яких Ботсвана, Росія, Саудівська Аравія та Колумбія, але немає України.


Автором петиції є колишній депутат федерального парламенту Юрій Шимко.


Якщо до 19 липня петиції вдасться набрати щонайменше 500 підписів, її можна буде винести на обговорення до сесійної зали парламенту. В такому разі уряд буде зобов’язаний протягом 45 днів надати письмову відповідь.