З музею в Берліні поцупили 100-кілограмову монету з чистого золота (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
З музею в Берліні поцупили 100-кілограмову монету з чистого золота (фото)

Волинь-нова

З музею в Берліні поцупили 100-кілограмову монету з чистого золота (фото)

Унікальна золота монета була викарбувана Канадським королівським монетним двором у 2007 році

У монетний кабінет берлінського музею Боде, колекція якого вважається однією з найбільших у світі, пробралися грабіжники. Вони викрали одну з найбільших золотих монет світу – «Великий кленовий лист» вагою в 100 кілограм, повідомляє УНІАН.До 2012 року ця монета вважалася найбільшою в світі, поки в Австралії не викарбували монету вагою в тонну.Як повідомляє берлінська поліція, пограбування було скоєно близько 3:30 ранку за місцевим часом. У цей час рух поїздів по гілці міської електрички (S-Bahn), що проходить повз музей, було призупинено, що дало змогу злочинцям встановити на рейках сходи, залізти у вікно і втекти зі здобиччю. Унікальна золота монета вагою 3215 унцій або 100 кілограмів чистого золота проби 99999 була викарбувана Канадським королівським монетним двором у 2007 році. Діаметр монети складає 53,34 см, товщина – 3,81 см.


До 2012 року ця монета вважалася найбільшою в світі, поки в Австралії не викарбували монету вагою в тонну. При цьому «Великий кленовий лист», як і раніше, вважається однією з найдорожчих монет. Формально номінал монети складає 1 мільйон канадських доларів (приблизно $750 тис), проте реальна її вартість набагато більша.


Виходячи з поточної вартості унції золота ($1258), монета коштує приблизно $4 млн, але з урахуванням того, що це не просто злиток, а раритет (у світі існує всього шість «Великих кленових листів») – вартість може бути і вищою. За даними Reuters, одна з шести випущених в Канаді 100-кілограмових золотих монет належить зараз королеві Єлизаветі II, ще трьома володіють інвестори з Дубая, імена яких невідомі. П'ята монета до 2010 року належала австрійській інвестгрупі AvW, але після її банкрутства була продана з аукціону і приблизно за $4 млн перейшла до іспанської компанії Oro Direct, що спеціалізується на торгівлі дорогоцінними металами. Про ще одного власника такої монети не відомо взагалі нічого. Кому саме належала монета, вкрадена з музею Боде, не розголошується.