Луцьк для атаки вороги обрали спеціально, щоб знову говорили про «Волинь» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08

Луцьк для атаки вороги обрали спеціально, щоб знову говорили про «Волинь»

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович назвав випадок у Луцьку «чекістсько-провокаційною атакою на нас»

«Те, що сталося вночі у Луцьку, свідчить, що провокації виходять на новий, ще небезпечніший рівень, – написав він. – Цілилися не лише в будинок польського консуляту, а в польсько-українські стосунки. При чому знову з використанням історії: "напад", "Волинь", "польський" - слова, які нині почують в новинах наші західні сусіди, мають налякати не менше, ніж сам факт обстрілу."Напад", "Волинь", "польський" - слова, які нині почують в новинах наші західні сусіди, мають налякати не менше, ніж сам факт обстрілу.Гадаю, кожен оглядач, який справді орієнтується в ситуації, може підтвердити загалом дуже приязне ставлення українців до поляків. Використання ж ворогом інформаційних рамок війни, що минула понад 70 років тому, у війні нинішній - впізнаваний почерк. Згадаймо хоча б Одесу травня 2014. 
Незважаючи на все зростаючу кількість провокацій, закликаю громадськість до зваженості оцінок на основі реальної ситуації, а не моделювання подій ворогом. 
А провоохоронні органи мають побачити ситуацію не в розрізі окремих випадків, а як системні спроби дестабілізувати відносини із західним сусідом та сприйняття України на Заході. 
Сподіватимуся також на розуміння ситуації з боку польського суспільства: Україна веде війну і фронті різні. В тому числі чекістсько-провокаційні атаки на нас.