‘РОДЮЧІСТЬ’ ДОПОМАГАЄ СЕЛЯНАМ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.41 € 32.34

‘РОДЮЧІСТЬ’ ДОПОМАГАЄ СЕЛЯНАМ

Ратнівське відкрите акціонерне товариство “Родючість” допомагає населенню району як у збиранні врожаю зернових культур, проведенні “зелених жнив”, так і в забезпеченні мінеральними добривами та у підготовці грунту до нового засіву.

Ратнівське відкрите акціонерне товариство “Родючість” допомагає населенню району як у збиранні врожаю зернових культур, проведенні “зелених жнив”, так і в забезпеченні мінеральними добривами та у підготовці грунту до нового засіву.
Декілька років сільські господарі Ратнівського району в зборі врожаю покладалися лише на колективні господарства. Адже своїх комбайнів та іншої жнивної техніки не мали. Особливо потерпали мешканці Ратного, до яких, як правило, черга доходила найпізніше. Тому жнива для простих людей ставали справжнім пеклом. Доводилось бачити натовпи людей, які постійно чергували в полі. Намагання декого впорати вирощений урожай хоча б на день-два раніше інколи перетворювалося у серйозні скандали і навіть бійки. Люди готові були платити не чотири гривні за сотку, а вдвічі більше (і платили). Приносили могоричі та свою солярку. Тому в райцентрі жнива, як правило, затягувались до пізньої осені, коли вже по суті не було що збирати.
На щастя, за останні роки в районі ситуація змінилася. У володінні селян тепер уже є 118 зернозбиральних комбайнів — на дев’ятнадцять більше, ніж у колективних господарствах. За даними Ратнівської селищної ради, мешканці райцентру цього року мали до збирання понад 220 гектарів озимих і ярих зернових культур. І не переживали, що врожай пропаде. Бо знали, що на допомогу, як це й було в минулі три роки, прийде відкрите акціонерне товариство “Родючість”, яке очолює Валерій Трикош. Воно придбало за власні кошти три комбайни шведського виробництва. Два з них — міні-комбайни з дво- і триметровими жатками, які найкраще зарекомендували себе на ратнівських вузьких городах.
Отож з перших днів збиральної кампанії в райцентрі і на його околицях працювали всі три комбайни. Особливо відзначився екіпаж у складі комбайнера Валентина Тарасюка та його помічника Володимира Калитюка. Працювали на обмолоті зернових й підприємці Ратного Василь Лісовик та Володимир Сорока, приватники з Видраниці та Замшан.
ВАТ “Родючість” посилало комбайни також в Якушів, Заброди, Лучичі, Комарове, Конище та деякі інші села. Особливо загрозливе становище із збиранням зернових культур склалося на території Залухівської сільської ради, до якої входять аж п’ять сіл. Значна частина людей тут завела свою господарку, працює одноосібно. Цього року селяни насіяли зернових, як ніколи. Деякі родини — до шести гектарів. Однак коли настали жнива, то виявилося, що збирати врожай нічим. На території сільської ради немає жодного комбайна в приватній власності. А в обслуговуючому кооперативі — лише один. І той старенький. Рятувати вирощене за шістдесят кілометрів знову-таки поїхали комбайнери тієї ж “Родючості”. Зокрема, й у такі найвіддаленіші у районі села, як Заприп’ять, Щитинська Воля.
Підприємство “Родючість” надає селянам й чимало інших послуг. Зокрема, транспортні, забезпечує мінеральними добривами. Два колісних трактори постійно працюють на підготовці грунту під посів озимини. Відчутна допомога товариства й на “зелених жнивах”. Тракторист Микола Жолоб, наприклад, цього року поклав трави у покоси на площі майже сто гектарів. Нині він косить отаву. Селяни йому не надякуються.
Іван КАПІТУЛА.