В Україні друкують гроші для 15 країн - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.57 € 31.03

В Україні друкують гроші для 15 країн

За останні два роки Фабрика банкнотного паперу успішно виготовила і відправила на експорт понад 1600 тонн високозахищеної продукції

Свої замовлення, зроблені на фабриці, отримали вже 15 країн світу. Про це повідомляє прес-служба НБУ, передає «ВКурсе». В цілому підприємство здатне виробляти близько 3500 тонн банкнотного та захищеного паперу в рік. Асортимент освоєної продукції нараховує 50 видів паперу.На Фабриці банкнотного паперу вперше в світі була виготовлена серійна продукція з сучасної захисною стрічкою RAPID.Всього за роки існування фабрика виготовила 33000 тонн такої продукції.


У НБУ повідомили, що саме на Фабриці банкнотного паперу вперше в світі була виготовлена серійна продукція з сучасної захисною стрічкою RAPID шириною 4 — 6 мм. Лише на етапі виготовлення паперу може застосовуватися до 10 елементів захисту. Також керівництво регулятора вважає важливим досягненням фабрики використання в банкнотному папері волокон українського льону.


У Нацбанку сподіваються, що інтеграція Фабрики банкнотного паперу потужностей Банкнотно-монетного двору, яка відбулася торік, підвищить конкурентоспроможність продукції та її експортний потенціал.