Підвищення ціни на газ шокувало навіть Гройсмана (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Підвищення ціни на газ шокувало навіть Гройсмана (Відео)

Кабмін пропонує скасувати абонлату за газ

Кабінет міністрів вимагає переглянути рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг щодо введення в дію абонентської плати за газ, інформує «Економічна правда». Про це йдеться у відеозверненні прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, оприлюдненому на його сторінці в Facebook.«Збільшення дійсно є і становить у середньому в розрахунках від 1,3 до 3 разів, особливо це стосується тих, хто живе у багатоквартирних будинках», – заявив прем’єр.За його словами, щойно завершилася нарада, на якій розглядалося питання абонплати за газ, проводилися розрахунки і вивчалося, як це вплине на оплату за газ для українців.


«Збільшення дійсно є і становить у середньому в розрахунках від 1,3 до 3 разів, особливо це стосується тих, хто живе у багатоквартирних будинках», – заявив прем’єр.


«Ні я, ні Уряд це категорично не підтримуємо. Я щойно мав розмову з представником комісії, яка встановилацю абонплату з 1 квітня. Хоча НКРЕ і не підпорядковується уряду і прем’єр-міністру, але я в понеділок направлю офіційне звернення. Вимагаю, щоб це рішення було переглянуто», – підсумував Гройсман.


Нагадаємо, що відповідно до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з 1 квітня споживачам буде нараховуватися плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. В тариф будуть закладені витрати ПАТ «Укртрансгаз» на транспортування газу, що становить приблизно 23% в загальній структурі.