Констанкевич про відносини України і Польщі після обстрілу консульства: «Невипадково з’явився фільм «Волинь» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Констанкевич про відносини України і Польщі після обстрілу консульства: «Невипадково з’явився фільм «Волинь»

Обстріл будівлі Консульства республіки Польщі у Луцька позначиться на дипломатичних відносинах Польщі та України. Про це народний депутат України від УКРОПу Ірина Констанкевич сказала у коментарі щодо цих подій

«Тема цього диверсійного акту не сходить зі шпальт польських газет, певний час не працювали Консульства республіки Польщі в інших областях України, багато поляків відклали свої поїздки до нас. У контексті цих подій говорити про те, що стосунки між Польщею та України залишаться такими ж дружніми та теплими, як раніше, – не варто. Треба бути реалістами», – говорить Ірина Констанкевич.2016 рік нам давав тривожні імпульси до того, що є третя сторона, яка зацікавлена у розхитуванні дружніх стосунків між країнами. І невипадково з’явився фільм «Волинь», який і далі обговорюють у Польщі і він збирає повні зали глядачів.Народний депутат переконана, що передумови для погіршення дипломатичних відносин України та Польщі створювалися ще торік.
«Зауважу, що 2016 рік нам давав тривожні імпульси до того, що є третя сторона, яка зацікавлена у розхитуванні дружніх стосунків між нашими країнами, між нашими народами. І невипадково з’явився фільм «Волинь», який і далі обговорюють у Польщі і він збирає повні зали глядачів. Невипадково депутати польського сейму ухвалили рішення, які для нас неприйнятні, тому що вони зачіпали ті травматичні сторінки історії, які й сьогодні не знайшли однозначної оцінки фахівців, але вже перенесені в політичну площину. А політичне трактування на жаль таке, що не дає нам налагоджувати стосунки органічно дружніми», – каже Ірина Констанкевич.
«Польща одна із перших підтримала Україну в процесі її входження України в Євросоюз. Розроблені потужні програми економічного співробітництва, запроваджено чимало інвестиційних програм. А скільки студентів там навчається, скільки українців працює в Польщі... Стає дійсно страшно від однієї думки, що хтось може це все своєю брутальною, диверсійною рукою знищити», – зауважує Ірина Мирославівна.
«Вважаю обов’язком депутатів Верховної Ради звернутися до СБУ, щоб вони якнайскоріше провели розслідування цієї ситуації, знайшли винних і дали оцінку тому, що відбулося», – каже нардеп.