Вибух у метро Санкт-Петербурга влаштував 23-річний виходець із Середньої Азії - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

Вибух у метро Санкт-Петербурга влаштував 23-річний виходець із Середньої Азії

І, за словами російських правоохоронців, він мав зв’язок із сирійськими бойовиками

За попередніми даними, вибуховий пристрій в метро Санкт-Петербурга привів в дію терорист-смертник. Про це повідомляє російське агентство «ТАСС» з посиланням на джерело в правоохоронних органах, інформує «Українська правда».У результаті теракту загинули 11 людей, ще 45 були госпіталізовані. Українців серед постраждалих немає.«Судячи з характеру тілесних ушкоджень, діяв смертник. Вибуховий пристрій був прикріплений у нього на тілі, або знаходився в рюкзаку, або він тримав його навіть в руках, але на рівні живота. Про це свідчить і той факт, що у всіх, хто знаходився поблизу, характерні пошкодження саме в області живота», – сказало джерело.


На місці вибуху виявлено багато фрагментів останків загиблих, не тільки ймовірного терориста.


«Його особистість попередньо встановлена. Він дійсно уродженець Середньої Азії і мав зв’язки з сирійськими бойовиками», – повідомили в правоохоронних органах РФ.


Згідно з першими висновками, смертник стояв недалеко від дверей, ближче до середини вагона.


«У центрі вагона знайшли його руку з проводами, які відправлені на експертизу», – сказало джерело.


При цьому джерело додало, що вибуховий пристрій, приведений в дію в метро в Санкт-Петербурзі, був аналогічно тому, який знешкодили на станції «Площа повстання». За його словами, потужність саморобного вибухового пристрою склала 200-300 г в тротиловому еквіваленті. Бомба була начинена вражаючими елементами – металевими кульками і гайками.


У той же час співрозмовник агентства додав, що в ході експертизи буде встановлено, чи знаходився вибуховий пристрій в вогнегаснику, подібно виявленому на «Площі повстання».


«Від нього (вогнегасника) залишилися тільки уламки. Але тип начинки такий же», – пояснило джерело.


3 квітня близько 14:00 на перегоні між станціями «Сінна площа» і «Технологічний інститут» у вагоні метро стався вибух.


За останніми даними в результаті теракту загинули 11 людей, ще 45 були госпіталізовані. Українців серед постраждалих немає.