З першого травня обіцяють підвищити мінімальну пенсію та прожитковий мінімум - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37

З першого травня обіцяють підвищити мінімальну пенсію та прожитковий мінімум

Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (мінімальна пенсія) від 1 травня становитиме 1312 гривень, а від 1 грудня – 1373 гривень

Вже 1 травня відбудеться перше підвищення прожиткового мінімуму та мінімального розміру пенсій, повідомляє УНІАН з посиланням на заяву віце-прем'єр-міністра Павла Розенка.У Державному бюджеті України на 2017 рік зафіксоване підвищення прожиткового мінімуму і мінімального розміру пенсій двічі протягом року – від 1 травня і від 1 грудня 2017 року.«У Державному бюджеті України на 2017 рік зафіксоване підвищення прожиткового мінімуму і мінімального розміру пенсій двічі протягом року – від 1 травня 2017 року і від 1 грудня 2017 року», – сказав він.


За словами Розенка, прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (мінімальна пенсія) від 1 травня становитиме 1312 гривень, а від 1 грудня – 1373 гривень. «Тобто для 8 мільйонів пенсіонерів, розмір пенсійних виплат яких залежить від мінімальної пенсії, зросте щонайменше на 10%. Це та мінімальна програма підвищення соціальних стандартів на цей рік, яка на сьогодні вже зафіксована», – додав Розенко.


Водночас Прем’єр Володимир Гройсман пообіцяв значне підвищення пенсій від жовтня. Очільник уряду проінформував, що наразі 80% відсотків українських пенсіонерів живуть за межею бідності. 31 березня Гройсман заявив, що в разі ухвалення Радою проекту пенсійної реформи до 15 липня, уряд зможе підвищити пенсії вже від 1 жовтня.


На думку урядовців, пенсійна реформа має включати три критерії: справедливість, бездефіцитність Пенсійного фонду та підвищення пенсій. Нова пенсійна реформа, за словами очільника уряду, дозволить вже за 7 років повністю ліквідувати дефіцит бюджету Пенсійного фонду у 140 мільярдів гривень.