Священик працює... листоношею! (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Священик працює... листоношею! (Фото)

Волинь-нова

Священик працює... листоношею! (Фото)

«Отця Андрія у колектив поштовиків сам Бог привів...»

З вересня минулого року у відділенні поштового зв'язку селища Луків Турійського району з'явився новий працівник -- молодий священик, який успішно поєднує обов'язки душпастиря з роботою листоноші. Чоловічі руки тут дуже потрібні. Але ще більше цінують колеги отця Андрія Дубакова його уміння знімати тягар з душі кожного, хто потребує підтримки


Галина СВІТЛІКОВСЬКА


– Змалку пригадую запах друкарської фарби, яким дихали стоси свіжих газет. Моя бабуся була листоношею. У радянські часи люди надсилали на свята один одному вітальні листівки, яскраві, красиві. У 6 років здавалося, що розносити людям таку радість — одне задоволення. Але я вже тоді мріяв стати священиком. Бабуся часто брала мене до церкви, – розповідає отець Андрій, лаштуючи поштарську сумку.Сучасний священик мусить бути освіченим, начитаним, поінформованим, тільки тоді він матиме авторитет.У колективі його поштиво називають Володимировичем навіть ті, хто майже удвічі старший. Жінки сортують газети, розказують про роботу і про життя.
– Священика до нас на пошту сам Бог привів. У мене – син в АТО, у вісімнадцять років підписав контракт. У Антоніни Омелюк зять служить. Буває, прийдемо на роботу, а душа не на місці, за хлопців страшно. А Володимирович вчить покладатися на Господа, послухаєш його – і стає легше, – зізнається солдатська мама Наталія Морозюк.
Отець Андрій після закінчення Київської духовної семінарії теж не ховався від армії. Відслуживши, у 2009 році, після рукопокладання в сан священика, отримав парафію у селі Кустичі Турійського району. Сам родом із села Комарів, матушка – із Годовичів, а проживають нині у селищі Луків. Тож довелося звикати до життя «на колесах», бо помешкання для священика в Кустичах нема.Андрій Дубаков на робочому місці у відділенні зв’язку і під час служби у храмі.Розповів нам священик, що шестеро його парафіян воювали на Сході України. За кожного із них молилися у храмі – і усі повернулися додому.
Що спонукало отця Андрія взятися за ще одну роботу? Треба утримувати сім'ю. Підростає дві донечки, дружина, шкільна медсестра, – у відпустці по догляду за меншенькою. Священицькі статки скромні, тож додатковий заробіток просто необхідний.
Наш співрозмовник, з усього відчувається, багато читає. Передплачує не тільки церковні видання, а й місцеві та всеукраїнські, донечкам –дитячі журнали. Сучасний священик мусить бути освіченим, начитаним, поінформованим, тільки тоді він матиме авторитет.


Фото Олександра ДУРМАНЕНКА.