ДУХОВНА ВІДДАНІСТЬ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.41 € 32.34

ДУХОВНА ВІДДАНІСТЬ

Нещодавно у Волинській духовній семінарії УПЦ КП відбулась презентація книги нашої землячки з Торонто (Канада) п. Любов Василів-Базюк «Вони служили церкві і рідному народу», яку видало видавництво «Сполом» у Львові.

Нещодавно у Волинській духовній семінарії УПЦ КП відбулась презентація книги нашої землячки з Торонто (Канада) п. Любов Василів-Базюк «Вони служили церкві і рідному народу», яку видало видавництво «Сполом» у Львові.
Авторка народилась в селі Видерта Камінь-Каширського району в священичій родині в часи окупації Волині поверсальською Польщею. В 30-их роках за українізацію богослужінь батька о. Йосипа Василіва було переведено поляками до с. Боголюби, а з приходом червоних «визволителів» вся сім’я опинилась в м. Холмі, де п. Любов вчилась в українській гімназії. Свої студії із званням кандидата наук завершила в Торонтському університеті. Через п’ятдесят дев’ять років у минулому році зустрілась з рідною землею, привезла свої щедрі пожертви вихованцям Волинської, Рівненської духовних семінарій, нашим храмам, тим, хто був караний московсько-більшовицькою системою.
Нині ж опріч своїх пожертв, авторка привезла й свою книгу споминів про діда, настоятеля і архімандрита монастиря Івана Милостивого в с. Малі Загайці на Крем’янеччині, Богоявлення Господнього в Крем’янці о. Серафима, яку презентувала у Волинській, Рівненській духовних семінаріях.
З благословення правлячого єпископа Луцького і Волинського владики Михаїла в актовому залі семінарії зібрались вихованці, викладачі, гості духовного навчального закладу, щоб зустрітись з гостею з далекої Канади та поділитися своїми думками про її видання. Після чергового вручення стипендій вихованцям від Любові Василів-Базюк своїми думками про книгу поділились владика Михаїл, ректор семінарії о. Іван Нідзельський, автор цих рядків, інспектор о. Ярослав Місюк, секретар семінарії о. Ігор Скиба, учень ІV курсу семінарії Іван Перелюк та інші.
Їх виступи доповнювалися чудовими піснеспівами, що їх дарували присутнім хористи семінарії.
Наприкінці презентації авторка поділилась своїми враженнями від цьогорічної зустрічі з рідною землею, розповіла про працю над книгою, плани на майбутнє. Спільною молитвою та многоліттям скінчилась зустріч у Волинській духовній семінарії, а волинезнавча наукова скарбниця поповнилась ще однією дуже цінною працею з минулого нашої рідної церкви, українського народу.
Володимир РОЖКО.
історик-архівіст.