КОНІ МЧАЛИ, МОВ ВИХОР - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19

КОНІ МЧАЛИ, МОВ ВИХОР

Давно у селі Борочичі Горохівського району не збиралося стільки людей, як минулої неділі...

Давно у селі Борочичі Горохівського району не збиралося стільки людей, як минулої неділі. Кінно-спортивні змагання, що відбулися тут, залишили хвилюючі враження.
Знаний і авторитетний колись на Волині, господар від Бога, директор радгоспу цукрокомбінату Федір Навроцький першим в області побудував у селі Борочичі племінну конеферму, іподром, створив кінно-спортивну школу, в якій навчалися діти з усієї округи. Традиційними були тут у 90-их роках минулого століття кінно-спортивні змагання, які скликали тисячі людей.

У ході реформування розпалося велике й економічно сильне колись господарство, та утворене два роки тому в селі Борочичі ТзОВ „Горохів-насіння”, яке очолив Олексій Супрун, незважаючи на труднощі становлення, все-таки зберегло племінну конеферму. Тут зараз нараховується майже 70 гривастих красенів. Зміцнення цього агроформування дало можливість приділяти більше уваги розвитку соціальної сфери.
Торік у Борочичах було відновлено кінно-спортивні змагання і вирішено проводити їх щорічно. З цією метою райдержадміністрація і районна рада заснували перехідний кубок імені Федора Навроцького, на жаль, уже покійного.
Із вдячністю звучало його ім’я минулої неділі при урочистому відкритті кінно-спортивних змагань, приурочених 60-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників та Дню фізкультури і спорту. Розділити їх радість прибули в село Борочичі головний отаман Волинського округу Козацтва Запорізького, кандидат історичних наук Петро Олешко, голова Луцької райдержадміністрації Вадим Науменко, голова Горохівської райдержадміністрації Юрій Горбенко, голова правління ВАТ „Горохівський цукровий завод” Анатолій Притулюк, засновник ПОСП „Лан” Сергій Дорошенко, депутат обласної ради, керівник ПОСП „Русь” Роман Притолюк та інші керівники господарств району.
У програмі неповторного масового свята були різні види захоплюючих кінно-спортивних змагань, ігри, виступи духових оркестрів, гуртків аеробіки Мар’янівської і Борочичівської загальноосвітніх шкіл. Своєю високою майстерністю полонили присутніх наїзники Петро Надашкевич, Олександр Гаврилюк, Микола Маціюк, Юлія Степащук, Віталій Волошин, Богдан Яковенко та інші. Жоден із них не залишився без призу чи премії.
Перехідний кубок імені Федора Навроцького Юрій Горбенко вручив команді ТзОВ „Горохівнасіння”.
Олег ДІДИК.