Верховна Рада відхилила зміни до «закону Савченко» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

Верховна Рада відхилила зміни до «закону Савченко»

Депутати не підтримали законопроект в цілому, двічі не змогли повернутися до голосування за нього, і не підтримали пропозицію повернути проект закону на повторне друге читання до комітету

Верховна Рада України відхилила проект закону «Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув'язнення» (№5259). Як повідомляє УНІАН, депутати не підтримали законопроект в цілому (за нього проголосували 209 народних депутатів із 297, зареєстрованих у сесійній залі) і двічі не змогли повернутися до голосування за нього.Депутати не підтримали законопроект в цілому (за нього проголосували 209 народних депутатів із 297, зареєстрованих у сесійній залі).Після цього ВР також не підтримала пропозицію повернути проект закону на повторне друге читання до комітету. За це рішення проголосували лише 217 народних депутатів.


23 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон «Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення» (№ 5259). Проектом закону передбачалося незастосування строку попереднього ув’язнення до засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини.


У пояснювальній записці до законопроекту зазначалося, що на даний час, за даними Нацполіції, внаслідок застосування положень закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення до строку покарання» були звільнені від подальшого відбування покарання близько 8,5 тис. осіб. Із зазначеної кількості звільнених вже 906 осіб, або 11%, викрито в учиненні злочинів.


Як відомо, Верховна Рада у листопаді 2015 року прийняла закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення до строку покарання», автором якого була народний депутат Надія Савченко. Документ набув чинності 24 грудня 2015 року. Згідно із «законом Савченко», один день попереднього ув'язнення зараховується за два дні позбавлення волі.