За тиждень «Волиньгаз» виявив 12 втручань споживачами у роботу лічильників - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

За тиждень «Волиньгаз» виявив 12 втручань споживачами у роботу лічильників

Загальна сума збитків, яку тепер доведеться сплатити порушникам становить близько 400 тисяч гривень

12 квітня у Луцьку відбулося засідання комісії для проведення експертизи лічильників газу, у яких під час проведення планової повірки було встановлено підозру на стороннє втручання.
Із 55 лічильників, над якими проводилась експертиза, виявлено 12 приладів обліку, які насправді було пошкоджено споживачами з метою виведення з ладу лічильного механізму. У одному із випадків нечесний споживач вчинив заміну конструкції лічильника для зупинки його роботи за допомогою магніта. За іншими споживачами встановлено факти підробки тавра держповірника, а також втручання в роботу механізму за допомогою сторонніх предметів. Бажання «зекономити» таким хитрим способом вартує споживачам в десятки разів дорожче за вартість фактично спожитого природного газу.За фактом виявлених порушень, згідно вимог Кодексу газорозподільних систем, споживачам проведено донарахування необлікованих об’ємів газу. Загальна сума завданих збитків, які тепер доведеться відшкодувати нечесним абонентам становить майже 400 тисяч гривень.
Окрім того, матеріали по виявлених порушеннях передано до правоохоронних органів з метою подальшого притягнення нечесних споживачів до кримінальної відповідальності.
В свою чергу фахівці «Волиньгазу» зауважують: подібні випадки втручання у механізм приладів обліку завжди фіксуються під час зняття їх для перевірки у лабораторії, а тому подібне бажання «зекономити» таким хитрим способом вартує споживачам в десятки разів дорожче за вартість фактично спожитого природного газу. Окрім того, втручання у роботу лічильників може стати причиною нещасних випадків, адже будь-яке пошкодження системи газопостачання може призвести до аварійних ситуацій та загрожувати життю та здоров’ю мешканців усього будинку, повідомляє "Волиньгаз".