Маєте квартиру у понад 60 квадратів? Готуйте гроші для податку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Маєте квартиру у понад 60 квадратів? Готуйте гроші для податку

Українцям із «зайвою» житловою площею вже через кілька місяців доведеться заплатити за кожен квадратний метр понад норми

Ставки податку та площа нерухомості, за яку треба заплатити, визначає місцева влада. У 2017 році прийдуть платіжки за минулий рік, тому податок нарахують із мінімальної зарплати в розмірі 1378 гривень, а ставка податку буде коливатися від 0% до 3% від мінімалки (на цей рік, за який заплатимо  у наступному – від 0 до 1,5% через збільшення мінзарплати). Податок накладається не лише на житло, а й на господарські будівлі. Гроші підуть в місцевий бюджет. Податок не треба платити тим, чия квартира має менше 60 квадратних метрів, а будинок – менше 120 квадратних метрів.Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратних метрів, то платити доведеться за 40 «зайвих» - при 1% від мінімалки, як це є у Луцьку – 551 гривню в рік.Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратних метрів, то платити доведеться за 40 «зайвих» - при 1% від мінімалки, як це є у Луцьку – 551 гривню в рік.


До речі, якщо в Луцьку, Львові, Тернополі, Києві та деяких інших містах ставка становить 1%, то в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Сумах – 2%.


До 1 липня мешканці отримають повідомлення із сумою податку і до 28 серпня мають її заплатити, пише «Сегодня».


До речі, власникам великого житла (квартир площею понад 300 квадратів і будинків понад 500) додатково доведеться заплатити 25 тисяч гривень.