Росія може надати втікачам екс-беркутівцям, які розстрілювали Майдан, громадянство за прискореною процедурою - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Росія може надати втікачам екс-беркутівцям, які розстрілювали Майдан, громадянство за прискореною процедурою

Волинь-нова

Росія може надати втікачам екс-беркутівцям, які розстрілювали Майдан, громадянство за прискореною процедурою

У Кремлі допускають надання російського громадянства українським спецназівцям, які втекли до РФ

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін зауважує, що для цього екс-беркутівці повинні висловити готовність відмовитися від українського паспорта, передає Укрінформ.Політичний притулок не може бути надано громадянам країн, з якими у РФ безвізовий порядок перетину кордону. «У цій ситуації можна було б вдатися або до програми добровільного переселення співвітчизників до Росії, або до положення про тимчасовий притулок, яке саме з подіями на Україні було у нас введено в дію. Все це передбачає певні процедури, але якщо самі громадяни України бажають на них піти, то в цьому випадку вони можуть бути застосовані. Правда, це означає одночасно вихід з громадянства України відповідно до наших нинішніх законів. Тому все залежить не тільки від нас, але й від них», - сказав він.
При цьому Затулін зазначив, що колишні бійці українського спецназу не визнані в Росії політичними емігрантами. Політичний притулок не може бути надано громадянам країн, з якими у РФ безвізовий порядок перетину кордону. Затулін підкреслив, що вніс до Держдуми законопроект про скасування цієї норми. Однак на даний момент документ в нижній палаті парламенту поки не обговорювався.