На Волині в сільській церкві з'явилася унікальна ікона - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
На Волині в сільській церкві з'явилася унікальна ікона

Волинь-нова

На Волині в сільській церкві з'явилася унікальна ікона

В селищі Люблинець Ковельського району освятили рукодільну ікону тамтешнього майстра Юрія Семенюка зі 106 тисяч сірників

Унікальний образ розп’яття Спасителя храму Великомученика і цілителя Пантелеймона створювався протягом року, повідомляє «Район Ковель». Нині мистецька реліквія місцевого майстра важить майже 10 кілограмів. Її ширина – 90 сантиметрів, а висота – майже 120 сантиметрів. Як з’ясувалося, на сьогодні ікон такої величини ще не робив ніхто. Юрій Семенюк, охоплений ідеєю, має величезні плани на майбутнє.  Митцеві лише 29 років. Усе почалося з того, що хлопець робив будиночки із сірників. Навчившись правильно скріплювати «робочі деталі», узявся за масштабніші витвори.Реліквію презентували храмові, настоятель якого рік тому і благословив митця на роботу.Для цієї ікони друзі купили кілька ящиків сірників, кожен із яких розмалювали акриловою фарбою. Сірники Юрій склеював між собою і покривав їх спеціальними прозорими клеєм і лаком. Усе скріплене так, що доступ повітря до самого сірника мінімальний. Прихожани храму на чолі зі священиком хотіли придбати спеціальний кіот, на якому розмістити новоспечену церковну реліквію, проте нині церква не має таких коштів. Тому вони поки що виготовили оргскло і покрили ним образ. Ікона, яка тепер зберігається, мов під капсулою, розміщена над панахидним столом.
Помилуватися рукотворною іконою люблинецького молодого митця може кожен, хто завітає до храму. Жителі селища пишаються, що їхню церкву прикрашає така святиня. Реліквію презентували храмові, настоятель якого рік тому і благословив митця на роботу.