Турки вийшли на масові протести зі сковорідками - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.29

Турки вийшли на масові протести зі сковорідками

У чотирьох районах Стамбула незгодні із результатами референдуму щодо розширення повноважень президента Туреччини вийшли на вулиці з каструлями і сковорідками, висловлюючи свій протест

Про це інформує ТСН із посиланням на Reuters.


Деякі били у каструлі та сковорідки, просто висовуючись з вікон своїх будинків.


Раніше голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції, що істотно розширює повноваження президента.Крім того, референдум обнулить формальні терміни правління Реджепа Ердогана, що дозволить йому залишитися президентом Туреччини до 2029 року.Виборчком також назвав несуттєвими претензії опозиції, яка заявила, що велика кількість облікованих бюлетенів не мала офіційної печатки комісії.


Згідно з даними за підсумками підрахунку 99,33% бюлетенів, за зміни до конституції Туреччини, що передбачають перехід до президентської республіки, проголосувало 51,36% (24 млн 935 тис. 426) виборців, проти - 48,64% (23 млн 616 тис. 345).


Найбільше проти розширення повноважень президента голосували жителі Стамбула, Анкари, курортних районів на узбережжі, а також районів із переважно курдським населенням.


Поправки до конституції, за які турки проголосували на референдумі, багато повноваження парламенту передають президенту. Замість прем'єр-міністра з'являться віце-президенти, які будуть залежати від президента, і не будуть володіти тими повноваженнями, які сьогодні має прем'єр.


Ердоган тепер отримає право пропонувати бюджет, бути членом політичної партії (зараз у нього немає такого права), видавати укази, що мають силу закону, змінювати структуру міністерств і держустанов, розпускати парламент, оголошувати надзвичайний стан, призначати більшість верховних суддів країни, призначати міністрів без схвалення парламенту.


Крім того, референдум обнулить формальні терміни правління Реджепа Ердогана, що дозволить йому залишитися президентом Туреччини до 2029 року.