ІДІЛ + Аль-Каїда? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

ІДІЛ + Аль-Каїда?

ІДІЛ розпочала переговори про створення альянсу з Аль-Каїдою

Терористична організація "Ісламська Держава" веде переговори з "Аль-Каїдою" про можливий союз на тлі звільнення Мосула іракськими військами. Про це повідомив віце-президент Іраку Айяд Аллаві, передає Тиждень з посиланням на Reuters."Ісламська держава" відкололася від "Аль-Каїди" в 2014 році. З тих пір два угруповання ведуть запеклу боротьбу за призовників, фінансування і "мантію глобального джихаду"."Перемовини вже почалися", — сказав він, додавши, що переговори ведуть ватажок ІДІЛ Абу Бакр аль-Багдаді і лідер "Аль-Каїди" Айман аль-Завахірі.


"Ісламська держава" відкололася від "Аль-Каїди" в 2014 році. З тих пір два угруповання ведуть запеклу боротьбу за призовників, фінансування і "мантію глобального джихаду". Завахірі неодноразово критикував бойовиків ІДІЛ за їх жорстокі методи, які включали обезглавлення і утоплення. До того ж, "Ісламська держава" захопила великі ділянки території північного Іраку в 2014 році, і Абу Бакр аль-Багдаді оголосив про створення халіфату в районах, контрольованих угрупованням. Це теж було предметом суперечки ІДІЛ з "Аль-Каїдою".


"Незрозуміло, як саме два угруповання працюватимуть разом", - зазначив Аллаві.


Терористичне угрупування ІДІЛ втратило свої позиції в Мосулі, але досі контролює міста Каїм, Хавиджу і Таль-Афар в Іраку, а також Ракку в Сирії.


"Навіть якщо "Ісламська держава" втратить всю територію в Іраку, ісламісти так просто не підуть". - сказав Аллаві.


7 березня урядові війська Іраку взяли під контроль головне відділення центрального банку в Мосулі, а також будівлю, яку "Іламська держава" використовувала як суд. Також був взятий головний комплекс урядових будівель у місті.


Іракські війська розпочали операцію зі звільнення західної частини Мосула від бойовиків ІД 19 лютого. 24 лютого вони увійшли до перших житлових кварталів західного Мосула, а 26 лютого - захопили один з районів міста. Місто розділене річкою Тигр на фактично дві рівні частини. Східна частина Мосула була повністю звільнена від ісламістів у січні 2017 року.