Генпрокуратура просить Канаду допомогти знайти авторів книги Януковича - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.67 € 31.37
Генпрокуратура просить Канаду допомогти знайти авторів книги Януковича

Волинь-нова

Генпрокуратура просить Канаду допомогти знайти авторів книги Януковича

Генеральна прокуратура просить Канаду допомогти у встановленні авторів книги колишнього президента Віктора Януковича «Україна – країна можливостей»

Про це йдеться в ухвалі суду від 6 квітня, передає Українська правда з посиланням на "Українські новини".


Під час досудового розслідування Генпрокуратура встановила, що 18 липня 2011 року в Донецьку між друкарнею "Новий світ" в особі генерального директора і на той момент президентом Януковичем був укладений договір, згідно з яким глава держави зобов'язується створити літературний твір "Україна – країна можливостей" (Opportunity Ukraine) і передати видавництву майнові права на цей твір.У міру написання, зазначені тексти розділів книги частинами прямували на певну електронну поштову скриньку. Крім цього не встановлена особа направляла за вказаною адресою пояснення з приводу плагіату в книзі.У свою чергу видавництво взяло на себе зобов'язання виплатити Януковичу авторську винагороду в сумі 32 млн гривень і видати книгу тиражем 1 млн примірників.


Разом з тим друкарня обумовлений тираж примірників книги не видала і, відповідно, не реалізувала.


У той же час на протязі 2011-2012 років на банківські рахунки Януковича друкарня перерахувала 26 560 192 гривень під виглядом авторської винагороди.


"У кримінальному провадженні, серед іншого, встановлюються особи, які є справжніми авторами текстів розділів даної книги, обставини і період їх написання", – сказано в судовому рішенні.


Так, встановлено, що велика частина текстів розділів книги створена в період березня-травня 2011 року іншою особою. У міру написання, зазначені тексти розділів книги частинами прямували на певну електронну поштову скриньку. Крім цього не встановлена особа направляла за вказаною адресою пояснення з приводу плагіату в книзі.


Генпрокуратура вважає, що фактичні дані в своїй сукупності вказують на те, що абонент поштової скриньки знає, хто саме є справжнім автором книги Януковича.


Встановлено, що послуги з реєстрації та доступу до електронної пошти в зазначений період надавала канадська компанія SHAW Communications Inc., (веб-сайт: www.shaw.ca, юридична адреса: Suite 900, 630-3rd Avenue SW Calgary, АВ Т2Р 4L4, Canada).


Таким чином, суд дозволив Генпрокуратурі звернутися до Канади із запитом про надання міжнародної правової допомоги і надати тимчасовий доступ до інформації щодо електронної поштової скриньки, що знаходиться у володінні компанії SHAW Communications Inc.


Зокрема слідчі просять надати інформацію про ІР-адресу, з якої здійснювалася реєстрація зазначеної поштової скриньки.


Як відомо, скандальна книжка Віктора Януковича "Opportunity Ukraine" виявилась плагіатом. У ній було подано уривки чужих текстів без жодних посилань на авторів.