Суд ООН відмовився вживати заходів щодо Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Суд ООН відмовився вживати заходів щодо Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму

Україна не змогла належним чином сформувати доказову базу – але може зробити це пізніше

Суд відмовив Україні у затвердженні тимчасових заходів проти РФ за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму. Про це повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова Суду Ронні Абрахам, повідомляє Європейська правда.Суддя підкреслив, що це не обмежує Україну у подальших діях щодо цього звинувачення.Він наголосив, що Суд виносить це рішення попри те, що суд визнав свою юрисдикцію у цій справі.


Також він наголосив, що Україна мала довести, що запитані тимчасові заходи мають зупинити заподіяння невідновлюваної шкоди, а також умисність дії держави-сторони конвенції.


На думку суду, ця вимога не була виконана.


«Україна не дотрималася тих стандартів доказової бази, щоб довести умисність перерахування коштів (для суб'єктів Л/ДНР)», – заявив, зокрема, він.


Водночас Міжнародний суд ООН погодився на запровадження запобіжних заходів за позовом «Україна проти РФ» для захисту національних меншин в Криму. 


Суддя підкреслив, що це не обмежує Україну у подальших діях щодо цього звинувачення. Він наголосив, що розгляд цієї справи продовжиться, оскільки на даному етапі не йдеться про непідсудність Росії Суду ООН, а йдеться лише про невиконання вимог для запровадження обмежень.


За процедурами Суду ООН, до розгляду справи по суті Україна подаватиме нові докази на підтвердження винуватості Росії.