Лавров і Тіллерсон провели переговори: про що домовилися Росія та США - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

Лавров і Тіллерсон провели переговори: про що домовилися Росія та США

У п’ятницю, 21 квітня, голова МЗС Росії Сергій Лавров провів телефону розмову з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном

Про це повідомляє прес-служба російського зовнішньополітичного відомства, передає Канал24.


Зазначається, що Лавров висловив жаль щодо виступу США в Організації із заборони хімічної зброї проти ініціативи Росії скерувати в Сирію інспекторів "для перевірки тверджень про застосування зарину в м. Хан-Шейхуні 4 квітня і про наявність отруйних речовин на сирійській авіабазі Шайрат".Лавров висловив жаль щодо виступу США в Організації із заборони хімічної зброї проти ініціативи Росії скерувати в Сирію інспекторів.Згідно з повідомленням, Лавров з Тіллерсоном домовилися дати доручення ще раз вивчити можливість організації під егідою ОЗХЗ об'єктивного розслідування зазначеного інциденту.


Крім того, глава МЗС Росії "знову акцентував вимогу" повернути "російську дипломатичну власність у США", яка була незаконно вилучена адміністрацією Барака Обами.


"Сторони домовилися про швидкий початок роботи спільної робочої групи на рівні заступників голів зовнішньополітичних відомств для пошуку шляхів усунення подразників двосторонніх відносин", – додали у прес-службі російського міністерства .


Водночас на офіційному сайті Держдепартаменту США мовиться, що під час розмови сторони продовжили обговорення двосторонніх питань, які обговорювалися під час візиту Тіллерсона до Москви 11-12 квітня.


Серед обговорюваних тем було розслідування ОЗХЗ щодо про застосування Сирією хімічної зброї 4 квітня.


"Секретар підтвердив свою підтримку існуючого механізму проведення розслідувань ОЗХЗ", – зазначається в повідомленні Держдепартаменту.