Мінагрополітики планує запустити ринок землі шляхом продажу права оренди - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18

Мінагрополітики планує запустити ринок землі шляхом продажу права оренди

Міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий буде відстоювати таку позицію в уряді

Першим етапом запуску ринку землі має стати запуск продажу прав оренди на земельні ділянки для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), заявив Тарас Кутовий в ефірі «5 каналу», передає «Інтерфакс-Україна».


«Моя позиція така: на нинішньому етапі ми можемо говорити виключно про продаж прав оренди на землю і банківську заставу прав оренди, щоб під ці права можна було залучати додаткові інвестиції аграріям у бізнесі. Права власності на землю залишаться у селян і ці права не будуть предметом господарських відносин», - заявив в п'ятницю ввечері глава Мінагропроду.Така реформа дасть змогу і дрібним та великим виробникам використовувати право оренди як банківську заставу.За його словами, він озвучить свою позицію в уряді, але позиція Кабінету Міністрів стане відомою після того, коли всі міністри визначаться зі своєю думкою з цього питання.


«Я думаю, що цю позицію я зможу відстояти в парламенті, оскільки вона не зачіпає насущних інтересів, приносить додаткові інвестиції в галузь, створює ціноутворення, робить ринок більш динамічним і прозорим», - сказав Кутовий.


Він уточнив, що права оренди великими компаніями (2-3 тис. га) вже давно в Україні продаються разом із корпоративними правами, а фермер, який хотів би придбати права оренди на 15 га, цього зробити не може, оскільки для цього йому потрібно створювати ТОВ, отримувати корпоративні права, вести бухгалтерію.


«Тому сьогодні великі компанії мають право торгувати договорами оренди, а дрібні фермери залишаються усунутими», - додав міністр.


Кутовий додав, що запуск ринку шляхом продажу дозволу 200 га фізособам навряд чи зможе принести великі інвестиції в АПК, тоді як емфітевзис дасть змогу і дрібним та великим виробникам використовувати право оренди як банківську заставу. При цьому фактично люди залишатимуться власниками паїв, а здаючи їх в довгострокову оренду, зможуть отримати солідну суму, яка відповідатиме вартості продажу землі у разі скасування мораторію.