«Погані люди» «висушили» ставок у заказнику під Луцьком - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46

«Погані люди» «висушили» ставок у заказнику під Луцьком

Проблеми зі ставком в орнітологічному заказнику “Рокинівський”, що у селищі Рокині Луцького району, розпочалися ще торік восени

Цього року все  повторилося знову на Великодні свята. Зі слів мешканців селища, невідомі спустили воду, вибрали рибу і залишили ставок напризволяще. Тепер сірим чаплям, лебедям і чорним бусликам, які щороку прилітають, щоб вивести своє потомство, ніде жити.


Раніше сюди приїздили відпочивати не лише мешканці сусідніх сіл, але й лучани – чудова природа, відпочинок на свіжому повітрі, риболовля. Проте усе це – в минулому. Наразі 12 гектарів водного плеса перетворилися на справжню пустку.


– Виявляється, це здійснив один підприємець із міста Луцька – Сергій Балабух, який повідомив, що має договір оренди на гідротехнічні споруди, – розповідає громадський активіст Олександр Середюк. – Ми здивувалися, адже це не проста водойма, не простий став, це – орнітологічний заповідник, сюди прилітають птахи, за десятки тисяч кілометрів з теплих країв, аби вивести своє потомство.


Як розповіла колишня Рокинівська сільська голова Леся Яцушек, другий рік ставки є комунальною власністю громади. Вони не здані в оренду. Натомість, в оренду надані гідроспоруди.


– Через фонд держмайна були надані в оренду гідроспоруди, які є на території ставка, підприємцю поза сільською радою. Через те, що вони розміщенні на нашій території, згода селищної ради мала бути, – переконана в.о старости смт. Рокині і Брище Леся Яцушек. – Фонд держмайна, не зважаючи на наші попередження, щоб не надавати гідроспоруди без нашої згоди, надав їх підприємцю. Договір оренди ми не бачили, але інформацію маємо.Погані люди вибили дошки та зійшов ставок. Ось і вся історія.Ситуацію прокоментував і сам Сергій Балабух. Зі слів, Олександра Середюка, саме він спустив воду зі ставка.


– Нічого я там не спускав, – каже Сергій Балабух. – Погані люди вибили дошки та зійшов ставок. Ось і вся історія. Я вчора був у Середюка, то ніби ніяких проблем та претензій немає. Нічого страшного. По новому закриємо, дошки поставимо і все буде добре.


Жителі селища Рокині пам’ятають, яким раніше був ставок, тому жалкують за знищеною природою.


За справу вже взялися спеціалісти Державної екологічної інспекції в області. Найближчим часом вони здійснять перевірку за зверненням громади селища Рокині.


До слова, ставки у заказнику – це штучні водойми, пристосовані до заплави річки Сарна. Там протягом усього часу гніздилися лебеді-шипуни, сірі чаплі та чорний бусел, занесені до Червоної книги України, інформує Волинська регіональна дирекція Національної сіспільної телерадіокомпанії України.