Уряд пропонує не арештовувати за виробництво і купівлю наркотиків у малих обсягах - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22

Уряд пропонує не арештовувати за виробництво і купівлю наркотиків у малих обсягах

Такий законопроект (№6401) зареєстровано у Верховній Раді

Кабмін запропонував парламенту скасувати адмінарешт за незаконне виробництво, купівлю, зберігання, перевезення наркотичних засобів і психотропних речовин в невеликих обсягах, передає «Еспресо».
Відповідні зміни пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КупАП).Уряд пропонує збільшити мінімальний розмір штрафу з 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів (510 грн).Зокрема, чинна редакція статті 44 КупАП передбачає, що незаконне виробництво та придбання наркотиків карається штрафом від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-850 грн) або громадськими роботами від 20 до 60 годин, або адмінарештом до 15 діб.


Кабмін запропонував вилучити норму про адмінарешт і збільшити мінімальний розмір штрафу з 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів (510 грн).
Законопроект також передбачає скасування адмінарешту за керування несправним транспортним засобом і управління транспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.
Крім того, адмінарешт пропонується скасувати у разі, якщо людина порушила повторно протягом року порядок організації мітингів і демонстрацій.
Також уряд пропонує зменшити термін розгляду апеляції у справах про застосування адмінарешту з 20 до 3 днів.