Вінничани першими в Україні почали «стукати» на сусідів (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Вінничани першими в Україні почали «стукати» на сусідів (фото)

Волинь-нова

Вінничани першими в Україні почали «стукати» на сусідів (фото)

Проект має назву «Сусідська варта»

Сьогодні у Вінниці започаткували унікальний проект «Сусідська варта». Мешканці будинку слідкуватимуть за порядком, стежитимуть за своїми сусідами і попереджатимуть злочини та нещасні випадки.


Для впровадження пілотного проекту Вінницю обрали через масштабну мережу ОСББ. Тут їх 500. Про це розповіла заступник міністра внутрішніх справ України Анастасія Дєєва, інформує Gazeta.ua.«Сусідська варта» – унікальний проект. Це абсолютно новий вид комунікації поліції та громадян.««Сусідська варта» – унікальний проект. Це абсолютно новий вид комунікації поліції та громадян. Правоохоронці готові оперативно реагувати на випадки домашнього насильства, хуліганства. Хочемо, щоб сусіди повідомляли про це і не закривали очі. Цей проект можна масштабувати на інші регіони», – каже Дєєва.


У програмі беруть участь 14 будинків з ОСББ по всіх районах Вінниці.


«Сусідська варта – це коли всі жителі будинку є однією командою і вирішують питання спільно. Перше, що зробила я, це зібрала сусідів на суботник. Вийшли усі. Познайомились, обмінялися телефонами. Погано, коли ми не знаємо своїх сусідів. Іноді навіть кудись поїхати потрібно, а за квартирою нікому приглянути. Що стосується сімейних скандалів, то деякі називають це «доноси» на сусідів, інші – «моя хата з краю». Але варто завжди ставити себе на місце іншого. Краще завчасно подзвонити, запитати чи все добре або вчасно відреагувати і викликати поліцію», – каже голова Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мрясова.