На Рівненщині посеред житлових будинків викопали 14 снарядів (фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
На Рівненщині посеред житлових будинків викопали 14 снарядів (фото)

Волинь-нова

На Рівненщині посеред житлових будинків викопали 14 снарядів (фото)

Жителі Дубна натрапили на небезпечну знахідку під час земляних робіт

29 квітня о 19:30 групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області знищено 14 боєприпасів часів Другої світової війни, що були виявлені місцевими жителями під час проведення земляних робіт у житловому секторі міста Дубно по вулиці Берестецькій.Громадяни натрапили на два металевих предмети, які згодом піротехніки ідентифікували, як 76-ти міліметрові артилерійські снаряди.Громадяни натрапили на два металевих предмети, які згодом піротехніки ідентифікували, як 76-ти міліметрові артилерійські снаряди. Під час додаткового обстеження прилеглої території сапери виявили ще вісім 76-ти міліметрових артснарядів та три 57-ми міліметрових артснаряди, а також одну протитанкову міну ТМ-41. Щоб дістати боєприпаси, піротехнікам довелося залучати екскаватор, адже залягали вони на глубині більше двох метрів. 


Усі вибухонебезпечні предмети були радянського виробництва, перебували у бойовому стані і несли реальну загрозу для громадян. Загальна кількості вибухової речовини у тротиловому еквіваленті в усіх боєприпасах була понад 20 кілограмів. Радіус ураження при можливому вибуху сягнув би більше півкілометра, а до найближчого житлового будинку було двадцять метрів, також поблизу проходила автодорога по якій курсував громадський та приватний транспорт. Усі боєприпаси були знищені шляхом підриву у спеціально відведеному місці Дубенського району


Довідково: з початку року групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Рівненській області було здійснено 19 бойових виїздів під час яких знешкоджено 118 вибухонебезпечних предметів.