Лише за сьогодні - 7 повідомлень про телефонних шахраїв
Цьогоріч на Волині подолали сумну статистику про зростання злочинності впродовж останніх років. Як запевняють у прокуратурі Волинської області, кількість злочинів дещо впала
Про це на брифінгу для ЗМІ розповів перший заступник прокурора Волинської області Віктор Швидкий. Сьогодні, за його словами, активізувалися телефонні шахраї. Лише сьогодні зафіксовано 7 шахрайств. Найчастіше вони обирають людей похилого віку — 1930, 1936 років народження. Зловмисники телефонують до них і видурюють особисті дані про карткові рахунки, або ж представляючись працівниками пенсійного фонду, обмінюють останні заощадження на фальшиві купюри. А ще часто виманюють гроші у людей «ворожки».
Щодня ми маємо десятки крадіжок, і це тому що втричі зменшилася кількість дільничих
«Щодня ми маємо десятки крадіжок, і це тому що втричі зменшилася кількість дільничих. Патрульні не відпрацьовують мікрорайони у пішому порядку. А це велика робота, результатом якої може послужити навіть спіймання злодіїв на гарячому. Патрульним треба не з людьми фотографуватись, а працювати. Треба виходити з машин, міняти маршрут (їх, до речі, складають, на півроку наперед) і ножками топати. З автомобілів нічого не побачиш, а сигнальними маячками ще й розлякаєш злочинців», - висловлює претензії до поліцейських Віктор Швидкий.
При тому він зауважує: якщо минулого року ріст злочинів становив 11%, то нині зафіксований спад на 8%. Як повідомляє Віктор Швидкий, зменшилась кількість злочинів в усіх напрямках, зокрема, проти життя та здоров’я особи з 489 до 369 (на 24,5%), проти власності з 3 307 до 2 907 (на 12,1%), проти довкілля (61 проти 98), проти безпеки виробництва (6 проти 22), безпеки руху та експлуатації транспорту (176 проти 206).
Основна причина високої криміногенної ситуації, на думку правоохоронця у реформуванні правоохоронної системи, зокрема органів поліції. Вона «огололила кадри», адже звільнилося багато кваліфікованих, досвідчених працівників. А ще значно впливає зубожіння населення, неадаптованість людей, які вийшли з місць позбавлення волі. Зростання наркоманії, за словами Віктора Швидкого, найгірша ситуація з цим у Нововолинську, Ковелі, Луцьку.
«Павоохоронна система, це живий організм. Іноді треба дати таблетку і вона запрацює. Ми намагаємося, аби зниження злочинності продовжувалося. Є нові хороші кадри, їх треба підучити, хоч аби набратися досвіду, потрібно працювати років 5-7. Тож результат буде, хоч і не одразу», - каже Віктор Швидкий.