Курси НБУ $ 28.67 € 34.98

Прокуратура Волині взялась за суддю, підозрюваного у постановленні завідомо неправосудної ухвали

Слідчим слідчого відділу прокуратури Волинської області за погодженням з процесуальним прокурором у кримінальному провадженні направлено до суду клопотання про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування підозрюваним у постановленні завідомо неправосудної ухвали (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 375 КК України) суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області

Наталка МУРАХЕВИЧ, прес-секретар прокурора Волині
Нагадаємо, своєю ухвалою суддя незаконно звільнив з-під варти розшукуваного за вчинення злочину громадянина Республіки Білорусь.
Ще 24 травня 2017 року прокуратура завершила досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні.
Слідчий за дорученням процесуального прокурора згідно з вимогами кримінального процесуального законодавства повідомив підозрюваному судді про завершення досудового розслідування та про необхідність з’явитись до прокуратури Волинської області для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Суддя проігнорував це повідомлення.Своєю ухвалою суддя незаконно звільнив з-під варти розшукуваного за вчинення злочину громадянина Республіки Білорусь.У подальшому слідчий неодноразово повторно направляв служителю Феміди повістки про необхідність з’явитись та ознайомитись з матеріалами кримінального провадження.
Однак, порушуючи вимоги законодавства, суддя, задля ухилення від кримінальної відповідальності, на виклики слідчого не реагує, у прокуратуру не з’являється, не надаючи при цьому жодних документів, які підтверджували б поважність причин неприбуття.
У зв’язку із цим прокуратура і скерувала до суду клопотання про встановлення підозрюваному строку ознайомлення з матеріалами провадження.
На даний час клопотання перебуває на розгляді у Горохівському районному судді.