АЖІОТАЖ НАВКОЛО ДОЛАРА - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.67 € 32.30

АЖІОТАЖ НАВКОЛО ДОЛАРА

Останнім часом в обмінних пунктах Луцька долари практично неможливо купити...

Останнім часом в обмінних пунктах Луцька долари практично неможливо купити. Ажіотаж довкола валюти США і ріст її курсу в обласному управлінні Національного банку України пов’язують із сезонним фактором і запевняють, що подібне в осінньо-зимовий період повторюється щорічно. Однак не заперечують, що в цьому році на ситуацію впливають й інші фактори, зокрема, збільшення бюджетних виплат і, звісно ж, майбутні вибори Президента.
Про те, як Національний банк України збирається “гасити” ажіотаж довкола доларів, — йшлося на брифінгу в обласному управлінні НБУ. За словами заступника начальника обласного управління Нацбанку Тетяни Севко, НБУ змінив порядок здійснення валютно-обмінних операцій, знявши обмеження на продаж валюти в межах купленої комерційними банками та встановивши валютний коридор. Курс купівлі та продажу іноземних валют нині не може відхилятися більш як на два відсотки від встановленого НБУ офіційного курсу гривні до іноземних валют. Крім того, Національний банк відповідно до заявок комерційних банків проводить торговельні сесії, продаючи готівковий долар. Перша така сесія відбулася 15 жовтня. Банкам України було продано 70 мільйонів доларів США. 700 тисяч з них надійшло на Волинь. Після другої торговельної сесії банки області отримають ще 860 тисяч доларів.
Щоб задовольнити попит населення на іноземну валюту, НБУ планує з власних золотовалютних резервів продати банкам майже мільярд доларів США. За словами заступника начальника управління НБУ в області Тетяни Севко, щоб не допустити зловживань з боку працівників кас банків та обмінних пунктів, розпочато їх перевірки. Про факти порушення порядку і умов купівлі-продажу іноземної валюти волиняни можуть повідомити по телефону “гарячої лінії”: 2-35-18.
На брифінгу в обласному управлінні Національного банку України журналістів поінформували і про введення в обіг з 25 жовтня монети нового зразка номіналом 1 гривня. Вона має оригінальний дизайн: на реверсі зображено постать рівноапостольного князя Володимира Великого та відкарбовано напис “Володимир Великий”. Історичний персонаж вийшов, правда, надто могутній: він тримає в правій руці хрест, а в лівій — Десятинну церкву.
Євгенія СОМОВА.