Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
«ВсеСвіт» Юлії Токарської можна буде побачити до 12 липня в замку Любарта (Фотозвіт)

Волинь-нова

«ВсеСвіт» Юлії Токарської можна буде побачити до 12 липня в замку Любарта (Фотозвіт)

У День Конституції України в Музеї книги, розташованому на території Замку Любарта, відбулося урочисте відкриття виставки робіт Юлії Токарської під назвою «ВсеСвіт». Майстриня вишиває картини гладдю уже 2 десятиліття. У її творчому доробку є чимало освячених ікон, окремі з них уже 6 років прикрашають вівтар Свято-Троїцького кафедрального собору під час пасхальних богослужінь. А нещодавно захопилася також виготовленням ляльок-мотанок, які вирізняються великими розмірами, мають риси обличчя й відображають рід занять і професії українців минулого та сучасності

Марина ХАРЧУК


Захід відвідали відомі та шановані люди краю: митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл, голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик, ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Ігор Коцан, начальник управління культури Волинської обласної державної адміністрації Валерій Дмитрук, мистецтвознавець, завідувач Луцького художнього музею, заслужений працівник культури України Зоя Навроцька, народна артистка України Людмила Приходько.Секретар Волинської єпархії УПЦ Микола Бондарук подарував майстрині вишиту ікону святого Миколая, Людмила Приходько – книгу про традиційне українське вбрання, а митрополит Михаїл назвав цей день днем народження митця.Винуватиці дійства адресували багато теплих слів, щирих привітань, заспівали «Многії літа», секретар Волинської єпархії УПЦ МП Микола Бондарук подарував їй вишиту ікону святого Миколая, Людмила Приходько – книгу про традиційне українське вбрання, а митрополит Михаїл назвав цей день днем народження митця, закликав на майстриню Боже благословення і побажав успіхів у подальшій праці.


Завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва зробила екскурс у минуле вишитих ікон та зауважила, що нині дуже мало майстрів, які вишивають саме гладдю, адже це дуже копітка робота, що вимагає великого терпіння та багато часу. А ще зазначила, що раніше при виготовленні образу у монастирях спочатку художник-іконописець малював зображення, а вже потім майстрині бралися за вишивку. Пані Юлія ж творить свої картини за власними ескізами.


Відвідувачів виставки зачарували ляльки Мольфарка, Берегиня і Засватана, триптих «Мрії про Японію», ікона «Зішестя Святого Духа. П’ятидесятниця», образи Ісуса, Матері Божої, святої Тетяни. На запитання про улюблену роботу мисткиня відповіла, що кожну картину вишиває з любов’ю. На продовження коротенького інтерв’ю ми поцікавилися:


– У вас уже чималий творчий шлях, тож скажіть, будь ласка, коли відчули, що хочете вишивати за власними малюнками?


– Одразу. Я не люблю списувати, позичати, повторювати.


– А доньку залучаєте до своєї справи?


– Так, вона в мене і вишиває, і шиє, і вірші пише гарні. Хоч я у неї найперший критик, але з упевненістю можу сказати, що з часом будемо видавати її книгу. От тільки відпочинемо трохи після виставки


Фото Олександра ДУРМАНЕНКА


Telegram Channel