АПАРАТ, КОТРИЙ ДОПОМОЖЕ СЛІПИМ БАЧИТИ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11

АПАРАТ, КОТРИЙ ДОПОМОЖЕ СЛІПИМ БАЧИТИ

Сліпі можуть бачити, отримуючи зображення через... язик...

Сліпі можуть бачити, отримуючи зображення через... язик. Нейропсихолог Моріс Птіто з Монреальського університету разом із своїми колегами із Данії та США розробив прилад, який здатний посилати зображення у вигляді електричних імпульсів у рот людини, а звідти безпосередньо у мозок.
У людей із вродженою сліпотою цей прилад здатний активізувати ділянки мозку, що відповідають за зір.
Поки що прилад проходить випробування. З його допомогою сліпа людина вже може розрізняти окремі літери алфавіту. Вчені сподіваються, що після вдосконалення приладу незрячі зможуть значно полегшити своє життя.

СВІТОВИЙ РЕКОРД ПІРНАЛЬНИКА
Французький пірнальник Люк Леферм встановив абсолютний світовий рекорд у зануренні під воду без акваланга, пірнувши на 171 метр. Це на дев’ять метрів краще його попереднього досягнення. Спортсмен перебував під водою три хвилини п’ятнадцять секунд.

СОБАКА-БАРОМЕТР
У селі Власівка, що на Полтавщині, проживає Тетяна Михіль. Вона має східноєвропейську вівчарку Рекса, котрий передбачає погоду. За чотири-п’ять годин до початку негоди, дощу чи снігу, пес лапами й зубами підтягує свою будку до стіни двометрового навісу. Потім хапає за одяг своїх господарів і тягне їх в хату.
Господарі помітили здібності свого собаки не зразу. Спочатку вважали, що він так грається. Але коли співставили кілька випадків, самі здивувалися точності прогнозів тварини. Тепер Тетяна до прогнозів Гідрометцентру не прислухається, а спостерігає за поведінкою Рекса. Та й жителі села, перш ніж вийти у поле, в ліс чи на рибалку, цікавляться, як поводиться собака-барометр.

ПОЖЕЖНИЙ АВТОМОБІЛЬ МАЙБУТНЬОГО
Його спроектовано в запорізькому підприємстві “Івченко-Прогрес”. Новаторство винаходу в тому, що ця модель ліквідує пожежу не водою чи піною, а інертним газом, тим самим забезпечує цілість матеріальних цінностей. А це важливо під час гасіння пожеж у бібліотеках, музеях, банках, архівах.
За потужністю й ефективністю така машина може замінити десять одиниць аналогічної техніки. Розробило новинку конструкторське бюро підприємства, яке раніш виготовляло техніку для гасіння пожеж у шахті.

ТРУНА ІЗ СИРЕНОЮ
87-річному французу на ім’я Ангель з містечка Сан-Квентін-де-Шале здалося, що він скоро помре. Почав готуватися до смерті. Але вирішив, що перейти в інший світ можна без плачу й стогону, навіть з усмішкою. Перш за все спроектував і змайстрував собі труну, вбудував у неї сигналізацію, вентиляційну систему, забезпечив себе запасом їжі, приготував і свій улюблений анісовий лікер.
Таку домовину, схожу на трейлер, старий виготовив на той випадок, якщо родичі через недогляд поховають його живим. Підстави на це були. Одного разу таке вже трапилося. Коли йому було 20 років, Ангель потрапив в автоаварію. Лікарі приїхали на місце події й констатували його смерть. І лише коли родичі вже замовили труну, хлопець опритомнів. Відтоді страх бути похованим живим назавжди вселився в нього.
Найбільше уваги старий приділив сигналізації. Вона так спроектована, що найменше ворушіння вмикає сирену, яку чути на 500 метрів.