Курси НБУ $ 27.07 € 33.23

Вашингтон попередив Київ: «Якщо це підтвердиться…»

Представник Держдепартаменту Хізер Науерт заявила, що США знають про повідомлення, згідно з якими Північна Корея могла отримати ракетні двигуни з України

Про це вона сказала журналістам у вівторок в ході брифінгу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».



«У минулому я знаю, що Україна запобігала відправці заборонених матеріалів в країни, які викликають у нас велике занепокоєння»



«Ми в курсі цих повідомлень. Це питання, до якого ми поставимося дуже серйозно, якщо це підтвердиться», – зазначила Науерт.


«Жодна країна не зробила більше, щоб стримати амбіції Північної Кореї, ніж США. Було багато резолюцій РБ ООН, і вони зобов’язують всі нації, включаючи Україну, запобігати відправці стратегічно важливих технологій в КНДР. У минулому я знаю, що Україна запобігала відправці заборонених матеріалів в країни, які викликають у нас велике занепокоєння», – заявила представник Держдепу.


Науерт додала, що у США «хороші, цільні відносини з Україною».


При цьому вона зазначила, що не готова коментувати деталі повідомлень про ймовірну передачу двигунів КНДР, що з’явилися в ЗМІ.


Як повідомлялося, днями американське видання The New York Times написало, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливий через закупівлі на чорному ринку двигунів, можливо, з українського заводу.


Український», який колись випускав ці двигуни, заявив, що факти, викладені в публікації NYT, не відповідають дійсності.


Пізніше і сам експерт Майкл Ельман, на якого посилається The New York Times, сказав, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів до КНДР.