ЮВІЛЕЙ ЦЕРКВИ У ПОЛЬЩІ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.41 € 32.34

ЮВІЛЕЙ ЦЕРКВИ У ПОЛЬЩІ

Недавно Православна церква у Польщі врочисто відсвяткувала 80-річчя надання автокефалії...

Недавно Православна церква у Польщі врочисто відсвяткувала 80-річчя надання автокефалії.
З цієї нагоди митрополит Варшавський і всієї Польщі архієпископ Сава у храмі Святої Марії Магдалини у Варшаві відправив літургію та подячний молебень, під час якого молилися про ласку Божу для церкви, було згадано всіх митрополитів, а також врочисто прозвучали піснеспіви “Тобі, Боже”, “Тебе, Боже, хвалимо”.
У Польщі є близько 561 тисячі православних віруючих (дані Головного статистичного управління). Релігійне життя сконцентроване у 250 парафіях, де працює 288 духівників. Церква поділена на шість дієцезій (єпархій) Польського автокефального православного костелу: Білостоцько-Гданська (97 священиків і 251.100 вірних); Лодзько-Познанська (15 священиків і 58.160 вірних); Пшемишльсько-Новосадська (23 священики і 10.900 вірних); Вроцлавсько-Щецінська (34 священики і 54.600 вірних); Люблінсько-Холмська (29 священиків і 14.300 вірних) і православний ординаріат Війська Польського.
Діяльністю Православного костелу в Польщі керують архієпископи: Сава, Симон, Адам, Ярема й Абель (ординарій Люблінсько-Холмської єпархії, а також єпископи Мирон (єпископ Хайновський, православний ординарій Війська Польського, генерал Війська Польського); Якуб і Григорій (Гжегож).