Курси НБУ $ 41.70 € 43.82

ООН попереджає, що пластикові відходи можуть викликати світову екологічну катастрофу

Надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн в світі

Про це повідомляє The Independent, передає УНН.


"Пластмаса може бути токсичною. Вона діє як магніт, привертає інші небезпечні хімічні речовини і концентрує їх. Ми стоїмо на шляху світової екологічної катастрофи", - переконані в ООН.



"Шлунки 90% морських птахів заповнені частинками пластика", - йдеться в дослідженні.



Також, результати недавніх досліджень, проведених групою океанологів біля східного узбережжя Шотландії, показали рекордний рівень забруднення морської флори і фауни. Група океанологів встановила, що в кишечнику і шлунках морських пернатих перебуває велика кількість пластика. Птахи споживають пластик, так як плутають його з їжею.


"Шлунки 90% морських птахів заповнені частинками пластика", - йдеться в дослідженні.


Вчені також прогнозують, що в 2050 році в світі не залишиться фактично жодної морської птиці, в шлунку якої не було б пластика.


"До 2050 року цей показник досягне 99%, що призведе до сумних наслідків для світової популяції морських птахів і багатьох екосистем - як на морі, так і на суші", - відзначають вчені.


У свою чергу експерт програми Greenpeace по океанам Тиша Браун попереджає про зростаючу загрозу пластичного забруднення для здоров'я людини.


"Нам терміново потрібно вживати заходів. Як з боку уряду, так і з боку великих компаній з виробництва безалкогольних напоїв, таких як Coca-Cola, які щорічно виробляють мільярди одноразових пластикових пляшок. Потік пластика в море потрібно терміново зупинити", - заявила вона.


Т.Браун додала, що відсутність ефективної системи збору тари в Шотландії є причиною катастрофічного забруднення флори і фауни країни.


"Рішення проблеми - впровадження депозитної системи збору тари. Така схема працює в багатьох країнах світу. Вона сприяла збільшенню збору тари до 95% в окремих країнах. Це мотивувало б населення. Адже люди, заплативши трохи більше грошей за пляшку води, потім отримали б цю суму назад. При цьому, пляшка вже б пішла в переробку і не осідала б на пляжах країни", - відзначають в Greenpeace.


Нагадаємо, надлишок пластикового сміття став проблемою для багатьох країн в світі. Україна не виняток. Щороку наша країна накопичує близько 12-15 млн тонн твердих побутових відходів, 40% з яких - це тара. Експерти вказують, що проблема криється у відсутності мотивації українців цивілізовано поводитися зі сміттям, зокрема пластиковими пляшками.


Пошуком ефективної системи збору тари занепокоїлися народні депутати України. У червні вони відвідали Німеччину, щоб ознайомитися з їх депозитної системою збору використаних пластикових пляшок і банок.


Принцип роботи системи полягає в тому, що при здачі тари в фандомати, цей спеціальний автомат повертає частину грошей, сплачених при купівлі напою.


Німці стверджують, що така система стимулює людей до цивілізованої здачі використаної тари. І для більшості німецьких сімей повернення порожніх пляшок через фандомати вже став традицією вихідного дня.


Крім Німеччини, така система діє в Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, Естонії. Наприклад, в Норвегії завдяки фандомати збирають 95% тари, в Фінляндії - 93,3%, а в Данії - 89%.

Telegram Channel