Тепер «Карагульці» водна стихія не страшна - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.35 € 30.57

Тепер «Карагульці» водна стихія не страшна

Вода робить свою справу у всі часи. На так званій «Карагульці» — на Вижівському водозаборі, що у Почапах Залухівської сільської ради Ратнівського району Волині, який регулює подачу води на Білорусь, у Дніпро-Бузький канал, декілька років тому зробили капітальний ремонт дерев’яної споруди і розпочали будівництво нової, яке, на жаль, ще не закінчене і потребує немалих вкладень

Валентина БОРЗОВЕЦЬ


А вода тим часом «працює». За інформацією в.о. начальника Ратнівського районного управління водного господарства Василя Приймачука, у нижньому б’єфі біля старої споруди почав утворюватися розмив, який вже забрав частину берега.


— Нашому управлінню з регіонального матеріального резерву Волинської облдержадміністрації на ліквідацію розмиву було виділено 900 літрів дизельного пального та 1500 мішкотари.Актуальним залишається вирішення питання завершення будівництва нової споруди Вижівського водозабору.Окрім того, використовували ми паливо і з аварійного запасу нашого управління водного господарства, — розповів Василь Олександрович. — Укріплювали розмитий відкос після досягнення меженного рівня води у річці Прип’ять та мінімального скиду води у Вижівський водозабір. Наші працівники на чолі з інженером гідротехніком працювали впродовж двох тижнів. Були залучені екскаватор, бульдозер та КамАЗ. По всій береговій лінії вони забили кілки та заплели фашиною, як у народі кажуть, — зробили пліт. Для більш надійного ущільнення під фашину укладали мішки з піском. Роботи вже завершені. Сподіватимемось, що проведені заходи послужать надійно у разі водної стихії. І все ж досить актуальним і вкрай необхідним залишається вирішення питання завершення будівництва нової споруди Вижівського водозабору. Було б добре і для нашої, української сторони, і для білоруської, якби це питання порушили і в Україні, і в Білорусі та знайшли кошти для його вирішення.