Курси НБУ $ 27.07 € 33.23
Оце так Даля дала прикурити Путіну: «Росія чинить в Україні не менш жахливі речі, ніж відбуваються у Сирії та Північній Кореї»

Волинь-нова

Оце так Даля дала прикурити Путіну: «Росія чинить в Україні не менш жахливі речі, ніж відбуваються у Сирії та Північній Кореї»

Знаючи, що промова президента Литви Далі Грибаускайте нічого приємного їм не принесе, представники Російської Федерації демонстративно покинули зал засідань Генеральної асамблеї ООН

Про це під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявила президент Литви Даля Грібаускайте, передає кореспондент Укрінформу.Світові варто пам’ятати, що Росія чинить в Україні не менш жахливі речі, ніж відбуваються у Сирії та Північній Кореї.«У Білорусі, всього за 40 км від столиці Литви, Росія будує небезпечну Островецьку АЕС, яка є геополітичною зброєю, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам».


«Увага світу нині прикута до Північної Кореї та Сирії, але ті самі методи шантажу, погроз та агресії застосовуються Росією в Україні та вздовж східного кордону НАТО», – сказала Грібаускайте. 


Вона звернула увагу на порушення Росією як постійним членом Радбезу ООН своїх зобов'язань з підтримки миру у світі. «Незважаючи на особливу відповідальність Росії із підтримки миру у світі як постійного члена Ради безпеки ООН, вона порушила Статут ООН, напавши на Грузію, незаконно анексувавши Крим та беручи безпосередню участь у війні на сході України», – наголосила президент Литви.


Грібаускайте згадала і про енергетичний шантаж, який є «улюбленою зброєю РФ». «У Білорусі, всього за 40 км від столиці Литви, Росія будує небезпечну Островецьку АЕС, яка є геополітичною зброєю, що не відповідає базовим міжнародним ядерним стандартам», – зазначила вона.


Президент Литви закликала міжнародну спільноту об’єднатися й дати відсіч глобальним агресорам. «Агресія нікого не може зробити сильнішим. Вона не може нікому принести жодної краплі поваги. Єдине, що дасть агресія, – це презирство, сором та засудження. Міжнародна спільнота повинна взяти на себе частину відповідальності. Ми не можемо дозволити страху перемогти, закривши очі на дії порушників, оскільки це лише заохотить їх», – підсумувала глава Литви.