Ось так: в Україні вперше офіційно продали квартиру за криптовалюту - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Ось так: в Україні вперше офіційно продали квартиру за криптовалюту

Волинь-нова

Ось так: в Україні вперше офіційно продали квартиру за криптовалюту

Сума угоди в еквіваленті — 60 тисяч доларів

В Україні вперше офіційно уклали угоду з купівлі нерухомості за криптовалюту. Про це повідомили в Державному агентстві з питань електронного уряду, інформує wz.lviv.ua.


Це перша в світі електронна трансатлантична угода з обміну нерухомості на криптовалюту Etherеum з використанням смарт-контракту блокчейна Etherеum. Сума угоди в еквіваленті — 60 тисяч доларів. Супроводжувала угоду юридична фірма «Юскутум».Перед тим, як укласти угоду через блокчейн, сторони уклали смарт-контракт.Господар квартири, який проживає в Нью-Йорку, продавав квартиру у Києві через представника. Власником криптовалюти виступила американська компанія Velton/Zegelman, платформою для угоди став стартап Propy у Кремнієвій долині. Столичну квартиру поміняли на суму в криптовалюты згідно з договором міни, уклавши смарт-контракт.


Перед тим, як укласти угоду через блокчейн, сторони уклали смарт-контракт. Адреса смарт-контракту відображається в договорі, який вноситься безпосередньо до реєстру нерухомості і в блокчейн Etherеum.


Продавець і покупець на платформі Propy завізували контрактний намір, на підставі якого криптовалюту перевели на депозит.


Після цього юристи підготували необхідні документи по угоді купівлі-продажу, були замовлені акти оцінки нерухомості, виписані довіреності сторонам, також проведена нотаріальна угода. Після внесення до реєстру змін в праві власності з нього отримали виписку. Її, в свою чергу, завантажили в систему, що дало можливість розблокувати смарт-контракт і перевести продавцеві потрібну суму.


«В майбутньому кожна людина у будь-якій країні світу зможе купувати нерухомість в будь-якій країні в електронній формі в режимі 24/7, і при цьому всі дані по угоді будуть записані в блокчейн. Покупець отримає електронний сертифікат права власності, який буде надійно захищений технологією блокчейн. Весь процес угоди буде автоматизовано смарт-контрактом», — вважають в «Юскутум».


Близько місяця тому в США відбулася угода купівлі будинку за біткоіни. Про першу успішну операцію з продажу житлової нерухомості за криптовалюту в Данії в 2016 році оголосив блокчейн-стартап Coinify.

Що каже «Вікіпедія»:


Криптовалюта (від англ. Cryptocurrency) — вид цифрової валюти, емісія та облік якої засновані на асиметричному шифруванні і застосуванні різних криптографічних методів захисту, таких як Proof-of-work та/або Proof-of-stake .