За що боролись, на те і напоролись: через «поправки Лозового» до КПК так і не будуть покарані ті, хто душив Майдан - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.38 € 30.91

За що боролись, на те і напоролись: через «поправки Лозового» до КПК так і не будуть покарані ті, хто душив Майдан

Якщо впродовж року слідство не зможе встановити підозрюваних у скоєнні злочину, слідчий зобов’язаний закрити провадження

Всі провадження, які нині розслідуються щодо злочинів часів Революції гідності, будуть закриті через зміни до Кримінального процесуального кодексу, прийняті Верховною Радою 3 жовтня. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.Горбатюк наголосив, що у нардепа Лозового, який вносив вищезгадані поправки до КПК, був конфлікт інтересів.«Вчора Верховна Рада прийняла зміни до КПК. Зокрема, врахували і поправки народного депутата Андрія Лозового. Відповідно до цих змін, усі провадження, які ми розслідуємо у злочинах проти Майдану, після вступу закону в дію треба буде закрити», – сказав Горбатюк.


Він зазначив, що згідно із новими положеннями КПК, пропонованими Лозовим, якщо впродовж року слідство не зможе встановити підозрюваних у скоєнні злочину, слідчий зобов’язаний закрити провадження.


«Якщо є зареєстрована справа за фактом скоєння злочину, але в ній немає підозрюваного і її не зможуть розслідувати впродовж року – провадження треба закривати. Поправки Лозового визначають, що слідчий матиме 6 місяців на розслідування загального строку і ще на 6 місяців терміни може подовжити суд. Все. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено», – зазначив Горбатюк.


Він також наголосив, що у нардепа Лозового, який вносив вищезгадані поправки до КПК, був конфлікт інтересів.


«Згідно із законом про запобігання корупції народний депутат Лозовий, який вносив зміни до КПК, мав конфлікт інтересів. І він мав повідомити керівництво парламенту, що він вносить зміни до закону, за яким його притягають до кримінальної відповідальності. І керівництво Ради, і його колеги з комітету мали вказати на цей конфлікт. Однак цього не зробили і зміни пройшли», – додав очільник ДСР.


Як відомо, 3 жовтня Верховна Рада проголосувала президентський законопроект про судову реформу.


Серед пропонованих змін були поправки депутата від Радикальної партії Андрія Лозового.


Він, зокрема, запропонував відраховувати час, відведений для розслідування кримінальних проваджень, від моменту реєстрації злочину у Єдиному реєстрі досудових розслідувань (нині – від моменту оголошення підозри).


Також нардеп запропонував обмежити загальний строк, відведений на розслідування, до 6 місяців. Із критикою прийнятих змін вже виступили правники та колеги нардепа.


Сам Андрій Лозовой стверджує, що суть цієї правки – дозволити оскаржувати необґрунтовані звинувачення й припинити затягування справ у судах.


Як відомо, у липні цього року Верховна Рада намагалася дати згоду на притягнення нардепа Андрія Лозового (Радикальна партія) до відповідальності.


Йому інкримінували ч.2 ст. 212 Кримінального кодексу (ухилення від сплати податків).


За версією слідства, депутат не сплатив податків на суму приблизно в 1,8 млн грн. До такого висновку слідчі прийшли, проаналізувавши електронну декларацію Лозового.


Втім, парламент не дав згоди на зняття з нардепа недоторканості і притягнення його до кримінальної відповідальності.