Курси НБУ $ 27.07 € 33.23
Щоб не здолав грип – їжте хрін і кардамон

Волинь-нова

Щоб не здолав грип – їжте хрін і кардамон

Прянощі зміцнюють організм не гірше, ніж вітаміни

Натуральні спеції не тільки покращують смак страв, але і позитивно впливають на захисні сили організму і підвищують імунітет. Які саме потрібно їсти "Газеті по-українськи" розповіла дієтолог Людмила Бабич.Цього року в Україні епідемія грипу почнеться із грудня. Першим очікується вірус "Miчиган", який в першу чергу вражає людей 25-49 років."Гострі прянощі допомагають організму протистояти вірусам і регулювати потрібну температуру тіла. Крім цього, більшість спецій покращують травлення. Але варто пам'ятати, що вживати їх також потрібно обережно, особливо при наявності хронічних недуг органів шлунково-кишкового тракту", - зазначила лікар.


Хрін крім підкреслення смаку продуктів, ще й активно бореться з вірусами і допомагає організму зігрітися. Спеція має загальнозміцнюючу, протизапальну дію і бактерицидний ефект.


Корисним в холодну пору року є також кардамон. Ця індійська пряність захищає організм від шкідливого впливу зовнішнього середовища, допомагає перетравлювати їжу і є профілактикою серцево-судинних захворювань.


Кардамон рекомендований лікування застуди та грипу, так як допомагає організму боротися зі шкідливими бактеріями, перешкоджаючи їх розмноження, має потогінний і легкий сечогінний ефект, завдяки чому ефективно знижує рівень токсинів в організмі.


Цього року в Україні епідемія грипу почнеться із грудня. Першим очікується вірус "Miчиган", який в першу чергу вражає людей 25-49 років.


Після нього ходитимуть ще два віруси: з січня "Гонконг" - курячий грип і з кінця лютого "Брісбан".