14 жовтня – свято нескорених українських воїнів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.33 € 30.73
14 жовтня – свято нескорених українських воїнів

Волинь-нова

14 жовтня – свято нескорених українських воїнів

Цей день здавна був знаковим для наших предків. Українці, які завжди жили за заповідями Господніми та зі святою вірою у серці, в цей день вшановували пам’ять Покрови Пресвятої Богородиці. Із плином століть це свято набуло не лише релігійного, а й національного забарвлення: славні козаки вірили в могутню силу Діви Марії та вважали її своєю заступницею.Це свято всіх, хто любить Україну, хто відчув свою причетність до оборони Вітчизни від російських агресорів, окупантів та найманців.А вже у ХХ столітті козацькі традиції знайшли продовження в ідеях новітніх борців за незалежність – учасників Української повстанської армії. Тому ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від фашистів, воїнів УПА, а віднедавна ще й сучасних оборонців України.
Саме тому своїм указом Президент України Петро Порошенко визначив
14 жовтня як День захисника України, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно нав’язане нам свято російської армії-окупанта. Тож щиро вітаю вас, дорогі земляки, із цим визначним днем! Ми складаємо глибоку шану всім, хто боронив честь і свободу рідної землі та хто нині зміцнює обороноздатність країни. Це справжнє свято мужності, самовідданості і благородства, якими володіють визволителі й захисники України. Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання і силу справі захисту нашої держави. Це свято всіх, хто любить Україну, хто відчув свою причетність до оборони Вітчизни від російських агресорів, окупантів та найманців.
Ця неоголошена війна назавжди змінила нас: за першої ж потреби ми кидаємо все та йдемо на допомогу один одному. Як ніколи раніше, ми говоримо про військових як про захисників із великої літери. Дбаємо про соціальні гарантії для них та їхніх сімей, схиляємо голови, аби згадати загиблих. Ми пам’ятаємо всіх полеглих земляків, вони без перебільшення – Герої. Ми шануємо тих, хто вже демобілізований. Не слід також забувати й про волонтерів та громадських активістів, які відклали на другий план особисте життя, адже не просто вболівають за майбутнє країни, а щодня роблять кроки для того, щоб наша армія та бійці були забезпечені всім необхідним.
У такий складний для країни час наше завдання – множити силу і могутність Батьківщини, робити все можливе для збереження її цілісності, недоторканності та подальшого соціально-економічного розвитку. Тож маємо разом скласти щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоб покрила своїм омофором український народ та наше військо, повсякчас підтримувала мужніх українських військовослужбовців й оберігала їхні життя.
У цей світлий день бажаю всім міцного здоров’я, миру, щастя, добра та злагоди! Нехай Божа Матір буде прихильною до кожної волинської родини, до нашої рідної України. Зичу миру та спокою, подальших успіхів у служінні Вітчизні. Слава великому українському народові! Слава його захисникам! Слава незалежній та нескореній Україні!