На межі Львівщини і Закарпаття відкрили Меморіал Героям Карпатської України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
На межі Львівщини і Закарпаття відкрили Меморіал Героям Карпатської України

Волинь-нова

На межі Львівщини і Закарпаття відкрили Меморіал Героям Карпатської України

На межі Львівської та Закарпатської областей (Верецькому перевалі) 15 жовтня відкрили Меморіал Героям Карпатської України

пограниччя» розстріляли близько 600 полонених вояків, переважно вихідців із Галичини, оборонців Карпатської України, яка була проголошена у Хусті (Закарпаття) у березні 1939 року.Присутніми на урочистостях відкриття Меморіалу були представники влади Львівщини. Ніхто із очільників Закарпаття на захід не прибув, попри запрошення.
Тут перепоховали 22 бійці із Галичини, які воювали в армії Карпатської України – «Карпатській січі». Більшість із них належали до Організації українських націоналістів.
Присутніми на урочистостях відкриття Меморіалу були представники влади Львівщини. Ніхто із очільників Закарпаття на захід не прибув, попри запрошення.
«Я дуже сподіваюсь, що і Закарпатська ОДА, й Івано-Франківська могли і мали долучитись до такого вшанування наших героїв тому, що тільки пам’ятаючи, звідки ми є, ми маємо спроможність побудувати сильну і спроможну Україну з якою рахуватимуться абсолютно всі – наші партнери і недруги», – зауважила віце-прем’єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, чий дід Дмитро Климпуш був діячем Карпатської України, комендантом «Карпатської січі».
На Верецькому перевалі це вже третій пам’ятник. Поруч у 2009 році закарпатською обласною владою був відкритий пам’ятний знак на вшанування героїв, які пожертвували своїм життя за незалежність України, але в інформаційній таблиці не вказано, що вони воювали за Карпатську Україну, пише "Радіо "Свобода".