Коханівський каже, що не буде утікати від суду - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58

Коханівський каже, що не буде утікати від суду

Лідера добровольчого руху «ОУН» готові взяти на поруку багато депутатів

Святошинський райсуд у справі лідера добровольчого руху «ОУН» Миколи Коханівського оголосив перерву до 14:30 середи, повідомляє «Українська правда».


При цьому сам підозрюваний може не бути присутнім на ньому. Обвинувачення вважає, що Коханівський може переховуватись від слідства. Також, на думку обвинувачення, є ризик, що підозрюваний, перебуваючи на волі, може впливати на свідків та потерпілого. Тому у клопотанні прокурор просить обрати тримання під вартою на 60 діб.Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про неприпустимість «партійних судів» і погромів.Однак сам лідер добровольчого руху «ОУН» заявив, що не буде тікати. «Я не збираюсь нікуди тікати, переховуватись від слідства», – запевнив Коханівський.


Сторона захисту зазначила, що наразі Коханівський їхатиме додому.


Раніше 24 жовтня Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про неприпустимість «партійних судів» і погромів та допустив, що стосовно командира «Добровольчого батальйону ОУН» Миколи Коханівського суд обере запобіжний захід, не пов’язаний з триманням під вартою.


Ряд народних депутатів заявили, що готові взяти на поруки лідера добровольчого руху «ОУН» Миколу Коханівського. Серед них – нардепи від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук, Андрій Лозовой, Дмитро Лінько, нардеп від «Батьківщини» Ігор Луценко, а також дисидент Степан Хмара та депутат Броварської міськради та професор Олег Однороженко.


Як відомо, 21 жовтня у Києві біля станції метро «Академмістечко» правоохоронці затримали командира добровольчого батальйону ОУН Миколу Коханівськогопісля стрілянини й сутички з Русланом Качмалою, в якій обидва отримали травми.


23 жовтня суддя перенесла засідання на 9:00 вівторка, а соратники Коханівського вимагали негайно розглянути питання і звільнити лідера «Добровольчого руху ОУН» з-під варти.


24 жовтня прибічники Коханівського забарикадувалися в приміщенні  Святошинського райсуду. Поліцейські силою зачистили зали засідань і затримали 30 активістів, шістьом із них оголошено підозру.